×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze zamówienie 737BBJ MAXBoeing oficjalnie potwierdził wczoraj (2.04), że 737 MAX będzie również oferowany jako Boeing Business Jet (BBJ) w wersjach BBJ MAX 8 oraz BBJ MAX9. Decyzja jest wynikiem otrzymania pierwszego zamówienia na BBJ MAX 8. Dostawy pierwszych maszyn tego typu przewidziane są na rok 2018.

Amerykański producent wyprzedził tym samym decyzję Airbusa, który do tej pory nie podjął jeszcze decyzji czy zaoferuje korporacyjną wersję A320neo.

Na początek Boeing stawia na wersję BBJ MAX 8, ale zamierza również rozwijać model BBJ MAX 9 w oparciu o 737 MAX 9. Pozwoli to na kolejne zwiększenie kabiny i wydajności rodziny 737BBJ przy równoczesnym utrzymaniu zasięgu - 11713 km (6325 mil). Decyzja o oferowaniu modelu 737BBJ MAX 7 zostanie podjęta około 2016 roku.- Przewidujemy, że BBJ MAX 8 będzie bardzo dobrze się sprzedawał i prawdopodobnie zdobędzie większy udział w rynku, ponieważ zaoferuje odpowiednią kombinację osiągów, przestrzeni i komfortu. Dla naszych klientów VIP, większy zasięg oraz wyjątkowy komfort są bardzo ważne przez co staje się najlepszym wyborem - powiedział Steve Taylor, prezes Boeing Business Jets.

Rodzina 737BBJ MAX będzie napędzana podobnie jak 737 MAX przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 13 proc. oszczędniejsze od obecnej rodziny B737NG BBJ. Najnowszy B737 będzie posiadał także nowy rodzaj wingletów.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie