Współpraca Finnaira, Britisha i JAL-u

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 kwietnia 2014 18:34
3 komentarze
Reklama

Finnair, Japan Airlines oraz British Airways, rozpoczęli dziś (1.04) współpracę na trasach z Europy do Japonii. Trzej przewoźnicy oneworld w ramach zawartego porozumienia będą dzielić się przychodem oraz współpracować przy ustalaniu cen biletów i rozkładu lotów pomiędzy Europą a Japonią, dzięki czemu zaoferują swoim pasażerom korzystne stawki oraz większy wybór połączeń.W październiku 2013 r. władze japońskie zaakceptowały plany przyłączenia Finnair do porozumienia ustanowionego w 2012 r. przez British Airways i Japan Airlines, a już w lutym tego roku rozpoczęto wspólną sprzedaż biletów na wybranych trasach na loty od 1 kwietnia 2014 r.

Porozumienie otwiera przed trzema przewoźnikami więcej możliwości połączeń na trasach między Europą a Japonią i pozwala także wszystkim partnerom porozumienia na intensywny rozwój na tym strategicznym, zyskującym coraz bardziej na znaczeniu rynku. Nowa forma współpracy w znaczący sposób wzmocni partnerski sojusz oneworld, umożliwiając zarazem efektywną rywalizację z innymi światowymi sojuszami lotniczymi.Pasażerowie linii uzyskają następujące udogodnienia:
  • Możliwość wyboru najkorzystniejszego połączenia i ceny biletu łącząc oferty trzech przewoźników,
  • Rezerwacja lotu i odprawa dostępne online na stronie któregokolwiek z trzech przewoźników,
  • Zintegrowany system obsługi klienta,
  • Lepszy wybór i dostępność połączeń w przypadku opóźnienia czy odwołania lotu.

Obecnie w sezonie letnim 2014 Finnair oferuje codzienne loty z Helsinek do Tokio, Osaki i Nagoi, dzięki czemu fiński przewoźnik połączy Japonię z ponad 50 destynacjami w Europie. JAL ma w swojej ofercie codzienne połączenia z Tokio do Helsinek, Frankfurtu, Paryża i Londynu. British Airways od 9 kwietnia będzie latał z Londynu codziennie na dwa tokijskie lotniska: Narita i Haneda.

- Od momentu uzyskania zezwolenia, ciężko pracowaliśmy wraz z naszymi partnerami, by stworzyć idealnie funkcjonujący i zharmonizowany model współpracy. Partnerstwo pozwoli zdobyć pozycję lidera na kluczowym dla nas rynku przewozów między Europą a Japonią oraz zaoferować naszym pasażerom najlepsze warunki przewozu - powiedział Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b2c13 2014-04-06 00:25   
gosc_b2c13 - Profil gosc_b2c13
Probuja działać przeciw Lufie i ANA, bo np. w przeciwieństwie do jednego JALa z FRA, LH i NH maja dziewięć dziennych połączeń z Niemiec do Japonii..
gosc_2a567 2014-04-03 17:04   
gosc_2a567 - Profil gosc_2a567
No to teraz sobie skubna na kliencie do Japonii. Tanio to na pewno nie bedzie.
gosc_ac908 2014-04-01 21:07   
gosc_ac908 - Profil gosc_ac908
aha, czyli ceny pójdą w górę :-/
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama