×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Współpraca Finnaira, Britisha i JAL-u


Finnair, Japan Airlines oraz British Airways, rozpoczęli dziś (1.04) współpracę na trasach z Europy do Japonii. Trzej przewoźnicy oneworld w ramach zawartego porozumienia będą dzielić się przychodem oraz współpracować przy ustalaniu cen biletów i rozkładu lotów pomiędzy Europą a Japonią, dzięki czemu zaoferują swoim pasażerom korzystne stawki oraz większy wybór połączeń.W październiku 2013 r. władze japońskie zaakceptowały plany przyłączenia Finnair do porozumienia ustanowionego w 2012 r. przez British Airways i Japan Airlines, a już w lutym tego roku rozpoczęto wspólną sprzedaż biletów na wybranych trasach na loty od 1 kwietnia 2014 r.

Porozumienie otwiera przed trzema przewoźnikami więcej możliwości połączeń na trasach między Europą a Japonią i pozwala także wszystkim partnerom porozumienia na intensywny rozwój na tym strategicznym, zyskującym coraz bardziej na znaczeniu rynku. Nowa forma współpracy w znaczący sposób wzmocni partnerski sojusz oneworld, umożliwiając zarazem efektywną rywalizację z innymi światowymi sojuszami lotniczymi.


 
Pasażerowie linii uzyskają następujące udogodnienia:
  • Możliwość wyboru najkorzystniejszego połączenia i ceny biletu łącząc oferty trzech przewoźników,
  • Rezerwacja lotu i odprawa dostępne online na stronie któregokolwiek z trzech przewoźników,
  • Zintegrowany system obsługi klienta,
  • Lepszy wybór i dostępność połączeń w przypadku opóźnienia czy odwołania lotu.

Obecnie w sezonie letnim 2014 Finnair oferuje codzienne loty z Helsinek do Tokio, Osaki i Nagoi, dzięki czemu fiński przewoźnik połączy Japonię z ponad 50 destynacjami w Europie. JAL ma w swojej ofercie codzienne połączenia z Tokio do Helsinek, Frankfurtu, Paryża i Londynu. British Airways od 9 kwietnia będzie latał z Londynu codziennie na dwa tokijskie lotniska: Narita i Haneda.  

- Od momentu uzyskania zezwolenia, ciężko pracowaliśmy wraz z naszymi partnerami, by stworzyć idealnie funkcjonujący i zharmonizowany model współpracy. Partnerstwo pozwoli zdobyć pozycję lidera na kluczowym dla nas rynku przewozów między Europą a Japonią oraz zaoferować naszym pasażerom najlepsze warunki przewozu - powiedział Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie