×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie TAM i US Airways już w oneworldLinie TAM oraz US Airways zostały dziś (31.03) pełnoprawnymi członkami sojuszu oneworld. Jest to kolejno 14. i 15. przewoźnik zrzeszony w tym aliansie. Wejście przewoźników do sojuszu wzbogaci jego ofertę o 100 miast (do 990), a także dwa nowe kraje (do 155).

Nowych członków sojuszu powitali prezesi oneworld, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, airberlin, Finnaira, IAG, Iberii, Japan Airlines, LAN International, Qantasa, Royal Jordanian, S7 Group oraz Malaysia Airlines.Wyjście linii TAM ze Star Alliance, to wynik połączenia się z linią LAN. Od połowy 2012 roku przewoźnicy tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 40 proc. udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej. LAN i TAM nadal będą funkcjonować pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo.

Podobny los spotkał linię US Airways, która wystąpiła ze Star Alliance ze względu na połączenie z American Airlines i utworzenie jednego przewoźnika.oneworld to powstały w 1998 sojusz 15 linii lotniczych. Pod względem wielkości jest trzecim na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific oraz Qantas. Członkami sojuszu są także linie airberlin, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Malaysia Airlines, Royal Jordanian, S7 Airlines, Qatar Airways US Airways oraz TAM.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie