×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wielka akcja Europolu na lotniskach32 kraje, 68 lotnisk i 183 zatrzymanych. Europol i władze śledcze poszczególnych państw przeprowadziły wielką akcję wymierzoną w osoby płacące za bilety skradzionymi lub podrobionymi kartami płatniczymi. 

AKTUALIZACJA 17.4 godz. 12:25 - Dochodzi komentarz Komendy Głównej Policji.

Jak informuje berliński dziennik "Tagesspiegel", akcja odbyła się ponad tydzień temu. Była przygotowywana przez kilka miesięcy w absolutnej tajemnicy. Zaangażowane zostały władze policyjne z odpowiednich państw, przedstawiciele 35 linii lotniczych oraz firm wydających karty płatnicze. 

Zatrzymanie osób podejrzanych o płatności skradzionymi lub podrobionymi kartami kredytowymi leży w interesie finansowym przewoźników. Jak podaje "Deutsche Welle", powołując się na dane Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), linie lotnicze tracą na tym nawet 820 mln dolarów rocznie. 

183 osoby zostały zatrzymane na podstawie ponad 250 podejrzanych transakcji. Akcja miała miejsce we wszystkich krajach UE, Islandii, Norwegii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kolumbii, Peru i na Ukrainie.

Komenda Główna Policji poinformowała nas, że nie brała udziału w akcji na terenie Polski. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie