Raport: Co nowego w sezonie letnim?

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
29 marca 2014 21:58
46 komentarzy
Reklama

W życie wchodzi właśnie letni rozkład lotów na sezon 2014. Przygotowaliśmy dla Was raport, w którym zawarliśmy informacje dotyczące nowych połączeń, które uruchomione zostaną z polskich portów lotniczych, a także które trasy zostaną zawieszone na zimę.

Warszawa

Lotnisko Chopina

Po zimowej przerwie linie lotnicze LOT ponownie będą oferowały połączenia z Warszawy do Nicei, Bejrutu, Dusseldorfu oraz Zurychu. Eurolot uruchomi z lotniska Chopina rejsy do Dubrownika, Splitu, Zadaru, Bydgoszczy oraz Heringsdorfu, zawieszone zostało natomiast sezonowe połączenie do Salzburga.

Norwegian zaoferuje pasażerom loty z Warszawy do trzech hiszpańskich miast: Barcelony, Madrytu oraz Malagi. Do Barcelony El Prat połączenie uruchomi także kolejny niskokosztowy przewoźnik, Vueling. Wizz Air ponownie będzie realizował sezonowe rejsy z Warszawy do Burgas, zaoferuje podróżnym również loty na dwóch nowych trasach na Kretę (Heraklion) oraz na Korfu. Węgierski przewoźnik zawiesza natomiast rejsy do Grenoble.

Linie lotnicze Germanwings uruchomią nowe połączenie z lotniska Chopina do Kolonii, Adria Airways zaoferuje pasażerom rejsy do Lublany, Air Serbia uruchomi loty do Belgradu, a Alitalia poleci z Warszawy do Mediolanu Linate. Ponownie z lotniska Chopina polecimy liniami Brussels Airlines do Brukseli, po zimowej przerwie powróci również połączenie WOW air na Islandię.

Lotnisko Modlin

Ryanair uruchomi nowe trasy z Modlina do Alicante, Salonik, Shannon, Gdańska oraz Wrocławia. Po zimowej przerwie do siatki połączeń irlandzkie przewoźnika powrócą rejsy do Marsylii, Chanii, Pizy, Trapani, Palmy de Mallorca. Ryanair skasuje natomiast loty z Modlina do Cork.

Kraków

W nadchodzącym sezonie letnim linie lotnicze Ryanair ponownie będą oferowały rejsy z Krakowa na Kos, do Pafos, Cagliari, Pizy, Trapani, Girony oraz Malagi. Przewoźnik uruchomi także nowe trasy z krakowskiego lotniska do Gdańska oraz Shannon. Latem nie polecimy liniami Ryanair z Krakowa do Cork.

Vueling uruchomi nowe połączenie z krakowskiego lotniska do Barcelony. Po zimowej przerwie ponownie polecimy z Krakowa do Helsinek liniami Finnair oraz do Stuttgartu liniami Germanwings. Linie lotnicze Brussels Airlines znowu będą oferowały rejsy z krakowskiego portu lotniczego do Brukseli. Eurolot uruchomi sezonowe loty z Krakowa do Dubrownika oraz Splitu. Wraz z początkiem sezonu letniego linie lotnicze LOT rezygnują z połączenia z krakowskiego lotniska do Wiednia.

Gdańsk

Linie lotnicze Ryanair uruchomią cztery nowe trasy z Gdańska do Pizy, Modlina, Wrocławia oraz Krakowa. Po zimowej przerwie do siatki połączeń irlandzkiego przewoźnika powróciły loty z gdańskiego lotniska do Leeds/Bradford oraz Birmingham.

Wizz Air ponownie będzie realizował w sezonie letnim rejsy z Gdańska do Rzymu Fiumicino. Eurolot zaoferuje pasażerom loty z gdańskiego lotniska do Dubrownika, Splitu oraz Zadaru. Na początku marca uruchomione już zostały nowe trasy z Gdańska do Zurychu oraz Brukseli, po zimowej przerwie wznowione zostały także rejsy do Wrocławia. Eurolot uruchomi z gdańskiego lotniska jeszcze jedno nowe połączenie - do Helsinek. Przewoźnik zawiesił także sezonowe loty z Gdańska do Popradu. Wraz z wejściem w życie letniego rozkładu rejsów linie lotnicze LOT rezygnują z połączenia między Gdańskiem a Frankfurtem.

Katowice

W nadchodzącym sezonie letnim linie lotnicze Ryanair ponownie będą oferowały pasażerom rejsy z Katowic do Chanii oraz Alicante, zawieszone zostaną natomiast loty do Bristolu oraz Manchesteru.

Wizz Air ponownie będzie realizował sezonowe rejsy z katowickiego lotniska do Burgas, na lato zawieszone zostało natomiast połączenie do Grenoble.

Wrocław

Linie lotnicze Ryanair ponownie będą oferowały latem rejsy z Wrocławia do Chanii, Alicante, Malagi oraz na Maltę. Przewoźnik uruchomi dwa nowe połączenia do Gdańska oraz Modlina. Skasowane zostaną loty z wrocławskiego lotniska do Brukseli Charleroi oraz Paryża Beauvais.

Wizz Air ponownie będzie realizował rejsy z Wrocławia do Oslo Torp. Eurolot ogłosił uruchomienie nowych połączeń z wrocławskiego lotniska do Zurychu (od początku marca), Brukseli, Paryża Charles de Gaulle oraz wznowił rejsy do Gdańska. Z początkiem sezonu letniego linie lotnicze LOT kasują loty z Wrocławia do Frankfurtu oraz Monachium.

Poznań

W sezonie letnim linie lotnicze Ryanair ponownie będą oferowały rejsy z Poznania do Edynburga oraz na Majorkę. Eurolot uruchomi dwie trasy z poznańskiego lotniska do Dubrownika oraz Zadaru. Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Poznania do Eindhoven, ponownie będzie także realizował rejsy do Barcelony, zawieszone zostanie natomiast połączenie do Mediolanu Bergamo.

Łódź

Linie lotnicze Ryanair ponownie będą oferowały w sezonie letnim rejsy z Łodzi do Oslo Rygge, skasowane natomiast zostanie połączenie do Liverpoolu.

Adria Airways uruchomią latem nowe połączenie z Łodzi do Monachium.

Rzeszów

W nadchodzącym sezonie letnim Ryanair ponownie będzie realizował rejsy z Rzeszowa do Bristolu, zawieszone zostanie połączenie do Birmingham.

Bydgoszcz

Wraz z wejściem w życie letniego rozkładu lotów Ryanair skasuje połączenia z Bydgoszczy do Glasgow Prestwick oraz Dusseldorfu Weeze.

W kwietniu połączenie między Bydgoszczą a Warszawą uruchomi Eurolot.

Szczecin

W sezonie letnim Ryanair ponownie będzie realizował loty ze Szczecina do Liverpoolu.

Lublin

Z początkiem sezonu letniego Ryanair skasuje połączenie z Lublina do Dublina. Pod koniec lutego uruchomione zostało nowe połączenie Eurolotu z lubelskiego lotniska do Mediolanu Malpensa. Linie lotnicze Carpatair ogłosiły uruchomienie nowej trasy z Lublina do Rzymu Fiumicino.

Zielona Góra

W Zielonej Górze bez zmian - jedyne połączenie do Warszawy dalej obsługiwane będzie przez linie lotnicze Sprint Air.


W sezonie letnim uruchomione zostaną w sumie 82 połączenia (nowe oraz wznawiane po zimie): 6 tras krajowych oraz 76 tras międzynarodowych. Najwięcej połączeń zyskają: lotniska Chopina w Warszawie (22 trasy), lotnisko w Krakowie (15 tras) oraz lotnisko w Gdańsku (14 tras). Najmniej tras zostanie uruchomionych na lotnisku w Szczecinie, Rzeszowie oraz Bydgoszczy (po 1 połączeniu). Po dwie trasy zyskały lotniska w Lublinie oraz Łodzi, trzy połączenia wystartują w Katowicach. W sezonie letnim najwięcej tras zostanie skasowanych z Wrocławia (4 połączenia), Katowicach (3 połączenia), a po 2 połączenia stracą lotniska w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Bydgoszczy.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c8d8a 2014-04-01 14:07   
gosc_c8d8a - Profil gosc_c8d8a
WMI 108 190 pasazerow
gosc_4eab2 2014-04-01 13:28   
gosc_4eab2 - Profil gosc_4eab2
Rekord! Trzeci miesiąc z historycznym rekordem ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. W ub. miesiącu obsłużono 274 264 pasażerów, czyli o 9% więcej niż rok temu. Dziękujemy i
gosc_df8ed 2014-04-01 11:56   
gosc_df8ed - Profil gosc_df8ed
Nie macie wrażenia że wpisy na temat LUZ powstają w celu jego ośmieszenia? Większość postów jest pisana przez osoby niezarejestrowane. Wydaje mi się że to poszło już własną drogą i ktoś ma z was niezłą zabawę.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama