×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: 11 foteli w rzędzie w A380Airbus już wkrótce zaoferuje w modelu A380 możliwość instalacji 11 foteli w rzędzie (3-5-3) w klasie ekonomicznej. Umieszczenie 18-calowych (46 cm) foteli będzie możliwe poprzez podniesienie o 2 cale (5 cm) podłogi na głównym pokładzie SuperJumbo .

Na początku kwietnia producent zaprezentuje makietę kabiny A380 w nowej konfiguracji na wystawie wnętrz samolotów w Hamburgu.  Obecnie jedynym zainteresowanym klientem jest firma leasingowa Amedeo, która zamówiła 20 maszyn A380 i zostanie pierwszym klientem nowego projektu. Dostawy A380 dla Amedeo przewidziane są w latach 2016-2020.- Namawialiśmy Airbusa do tego projektu już od dawna, ponieważ widzimy w nim duży potencjał. Nowa konfiguracja kabiny pasażerskiej pozwoli na dodanie kolejnych 35-40 foteli w samolocie. Będzie to możliwe po podniesieniu podłogi głównego pokładu o 2 cale - powiedział Mark Lapidus, prezes Amedeo, przemawiając na konferencji ISTAT Americas w San Diego.

Leasingodawca musi jeszcze zabezpieczyć klientów na zamówionych 20 maszyn tego typu. Mimo to firma jest zadowolona, że jako pierwsza będzie mogła zaproponować nową konfiguracją kabiny. Wśród potencjalnych klientów wymieniana jest linia Emirates.Lapidus już wcześniej krytykował strategię marketingową Airbusa dotyczącą SuperJumbo, twierdząc, że producent położył zbyt duży nacisk na sprzedaż A380 jako "luksusowego" samolotu, pomijając potencjalne walory ekonomiczne konfiguracji kabiny.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Piotr Bożykgość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie