×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Darmowy transport do ModlinaW związku z planowanym remontem drogi startowej na łódzkim lotnisku, port organizuje darmowy transport z Łodzi do Modlina, gdzie swoje loty na czas remontu przenosi Ryanair. Natomiast Adria Airways poinformowała, że w tym okresie odwołuje swoje loty na trasie do Monachium.

- W związku z planowanym remontem części najstarszego odcinka głównej drogi startowej na łódzkim lotnisku w dniach 5-14 maja i przeniesieniem na ten czas rejsowych operacji lotniczych linii Ryanair na lotnisko w Modlinie, port lotniczy Łódź zorganizuje darmowy transport autokarowy na trasie Łódź–Modlin–Łódź - informuje Ewa Bieńkowska, rzeczniczka lotniska w Łodzi.


Łódzki pas startowy

Remonty części pasa startowego w Łodzi były już realizowane w przeszłości, jednak odbywały się bez wyłączania go z ruchu. Tym razem władze portu zdecydowały się na inne rozwiązanie.

- Po pierwsze zakres prac bardzo się różnił, a po drugie koszty poprzednich etapów były trzykrotnie wyższe. Dla porównania koszty drugiego, najłatwiejszego  etapu prac to ponad 36 tys. zł za metr bieżący drogi startowej. Kwota za tegoroczny etap to ok. 12 tys za metr bieżący - komentuje Bieńkowska.

Dodaje, że dzięki przetargom w formie aukcji elektronicznych zarząd lotniska w Łodzi obniża koszty nawet o 85 proc. 

Tomasz Wyszyński
Fot. Konrad Bodzakgość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie