×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ModlinBus: Z Łodzi na lotnisko ChopinaMieszkańcy Łodzi i okolic będą mogli od 16 kwietnia dojechać autobusami ModlinBus nie tylko do portu lotniczego Warszawa-Modlin, ale także na lotnisko Chopina w Warszawie. Nowy przystanek na uruchomionej w styczniu linii to odpowiedź firmy na rosnące zainteresowanie łodzian lotami z obu lotnisk.

Autobusy większość trasy pokonują autostradą i obwodnicą Warszawy, dzięki czemu czas przejazdu z Łodzi na lotnisko Chopina to zaledwie 1:45 godz., a do centrum Warszawy – 2:15 godz. W podobnym czasie można dotrzeć do centrum stolicy pociągiem, ale bilet jest dwukrotnie droższy. Do celu podróży – na lotnisko Warszawa-Modlin – autobusy dojeżdżają w 2:55 godz. Pojazdy obsługujące trasę z Łodzi są wyposażone w bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, klimatyzację i skórzane, rozkładane fotele. Ceny biletów zaczynają się od 9 złotych.Rozkład jazdy autobusów został dostosowany do godzin odlotów. Pierwszy kurs z dworca Łódź Kaliska rusza o 2:30, więc bez problemu będzie można zdążyć nawet na najwcześniejsze loty.

- Nowy przystanek na lotnisku Chopina to reakcja na rosnące zainteresowanie mieszkańców Łodzi i okolic lotami z Warszawy. Dlatego trasę będą obsługiwać dwa autobusy, a nie – jak do tej pory – jeden. W rozkładzie jest sześć kursów dziennie, przez siedem dni w tygodniu. W razie potrzeby oczywiście możemy zwiększyć ich liczbę – powiedział Tomasz Sadowski z firmy ModlinBus.

Dodatkowy przystanek przy lotnisku Chopina i dwukrotnie większa liczba kursów to nie jedyne zmiany w linii z Łodzi do Modlina. Kolejną jest postój autobusów ModlinBus przy Pałacu Kultury i Nauki. Nowe miejsce, które zastąpiło wykorzystywane wcześniej – przy stacji metra Młociny, wybrano zgodnie z preferencjami klientów. Ponad 90 proc. uczestników internetowej ankiety przeprowadzonej przez przewoźnika zadeklarowało, że woli korzystać z przystanku w centrum miasta.

Fot. ModlinBusgość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie