ModlinBus: Z Łodzi na lotnisko Chopina

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 marca 2014 14:03
28 komentarzy
Reklama

Mieszkańcy Łodzi i okolic będą mogli od 16 kwietnia dojechać autobusami ModlinBus nie tylko do portu lotniczego Warszawa-Modlin, ale także na lotnisko Chopina w Warszawie. Nowy przystanek na uruchomionej w styczniu linii to odpowiedź firmy na rosnące zainteresowanie łodzian lotami z obu lotnisk.

Autobusy większość trasy pokonują autostradą i obwodnicą Warszawy, dzięki czemu czas przejazdu z Łodzi na lotnisko Chopina to zaledwie 1:45 godz., a do centrum Warszawy – 2:15 godz. W podobnym czasie można dotrzeć do centrum stolicy pociągiem, ale bilet jest dwukrotnie droższy. Do celu podróży – na lotnisko Warszawa-Modlin – autobusy dojeżdżają w 2:55 godz. Pojazdy obsługujące trasę z Łodzi są wyposażone w bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, klimatyzację i skórzane, rozkładane fotele. Ceny biletów zaczynają się od 9 złotych.Rozkład jazdy autobusów został dostosowany do godzin odlotów. Pierwszy kurs z dworca Łódź Kaliska rusza o 2:30, więc bez problemu będzie można zdążyć nawet na najwcześniejsze loty.

- Nowy przystanek na lotnisku Chopina to reakcja na rosnące zainteresowanie mieszkańców Łodzi i okolic lotami z Warszawy. Dlatego trasę będą obsługiwać dwa autobusy, a nie – jak do tej pory – jeden. W rozkładzie jest sześć kursów dziennie, przez siedem dni w tygodniu. W razie potrzeby oczywiście możemy zwiększyć ich liczbę – powiedział Tomasz Sadowski z firmy ModlinBus.

Dodatkowy przystanek przy lotnisku Chopina i dwukrotnie większa liczba kursów to nie jedyne zmiany w linii z Łodzi do Modlina. Kolejną jest postój autobusów ModlinBus przy Pałacu Kultury i Nauki. Nowe miejsce, które zastąpiło wykorzystywane wcześniej – przy stacji metra Młociny, wybrano zgodnie z preferencjami klientów. Ponad 90 proc. uczestników internetowej ankiety przeprowadzonej przez przewoźnika zadeklarowało, że woli korzystać z przystanku w centrum miasta.

Fot. ModlinBus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d7a95 2016-04-28 12:26   
gość_d7a95 - Profil gość_d7a95
ODRADZAM!!!!! Regularnie przylatuję na Okęcie ostatnim lotem SAS 00:15 z Kopenhagi. Po raz kolejny samolot był spóźniony i po raz kolejny Modlin/OkBUS jadący do Łodzi nie czekał mimo iż to ostatni przylot. Nie jest to wielki wysiłek odczekać kilka minut, ale nie chce się skoro klient-frajer już opłacił przejazd, więc zarobią niezależnie czy będzie w busie czy nie. Można korzystać stosując zasadę ograniczonego zaufania bo są mniej wiarygodni niż PRLowski PKS.
gosc_6d171 2014-04-01 08:28   
gosc_6d171 - Profil gosc_6d171
WMI już podał dane : 108 190 pasażerów i 761 operacji-LF ponad 75%.
waldek 2014-03-27 15:24   
waldek - Profil waldek
Jeszcze chwilę i na lotnisku w łodzi będzie hulał wiatr. Nawet autobusem Warszawa zbiera pasażerów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama