Finnair: Nowe fotele klasy biznes

13 marca 2014 00:50
Reklama
Od 1 kwietnia na rejsach Finnaira do Tokio i Nowego Jorku, a od 1 maja na trasach do Pekinu i Seulu; w klasie biznes dostępne będą nowe fotele z funkcją full-flat, czyli rozkładane do pozycji leżącej. Podobne udogodnienie zostanie wprowadzone na rejsach do Hanoi, Hong Kongu, Nagoi, Osaki i Szanghaju już od 1 czerwca. Nowe fotele to efekt modernizacji, którą przeszło część szerokokadłubowych Airbusów A330 i A340, należące do floty fińskiego przewoźnika.

- Wierzymy, że nasze nowe fotele z funkcją full-flat wprowadzą nowy standard jakości usług w klasie biznes. Zapewnienie komfortu pasażerom i podniesienie jakości podróży, szczególnie na kluczowych dla biznesu trasach między Europą a Azją, jest dla Finnaira priorytetem - powiedział Allister Paterson, dyrektor ds. handlowych linii Finnair.Po zakończeniu prac modernizacyjnych, jesienią tego roku, fotele z funkcją "full-flat" będą dostępne w klasie biznes we wszystkich samolotach Airbus A330-300, oraz w części A340-300 z wyjątkiem trzech najstarszych maszyn, które będą pierwszymi, jakie zostaną usunięte z floty wraz z wprowadzeniem samolotów A350. Całkowita wartość tej inwestycji, łącznie z wymianą, wynosi 29 mln euro.

Wybrany przez linie Finnair model Contour Aerospace Vantage jest już dostępny w ośmiu samolotach Airbus A330-300 i dwóch A340-300. Dzięki specjalnemu projektowi fotela po jego rozłożeniu pasażer ma do dyspozycji w pełni płaskie łóżko o długości do 200 cm, którego szerokość na wysokości ramion wynosi 58 cm. Każde w pełni automatyczne siedzenie wyposażone jest również w lampkę do czytania, regulowany zagłówek, oświetlenie o różnym natężeniu oraz indywidualny system rozrywki pokładowej.

- Fotele z funkcją "full-flat" zostały świetnie przyjęte przez klientów podróżujących klasą biznesową. Wierzymy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku jest oferowanie przez Finnair wyróżniających się usług i ta znacząca inwestycja w zapewnienie komfortu pasażerom pomoże nam w realizacji tego długoterminowego celu. Fotele z funkcją "full-flat" stanowią nowy standard zarówno dla klientów przywiązujących wagę do jakości, jak i dla linii Finnair - powiedział Anssi Komulainen, wiceprezes Finnair ds. obsługi klientów.Wprowadzenie foteli z funkcją "full-flat" jest najnowszym krokiem linii Finnair w ramach realizowanego programu zmian i modernizacji związanych z wygodą klientów. Wcześniej, w październiku 2012 roku, Finnair ogłosił swoją współpracę z fińską firmą wzorniczą Marimekko, której tkaniny i zastawa ożywią wnętrza samolotów już wiosną 2013 roku. Zmiany planowane są także w obrębie posiłków serwowanych w obydwu klasach.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Finnair będzie pierwszą linią w Europie, która w drugiej połowie 2015 roku otrzyma Airbusa A350 XWB. Celem tej inwestycji jest zaoferowanie klientom doskonałej jakości i komfortu podróży oraz obniżenie kosztów operacyjnych. Maszyny A350 w pierwszej kolejności zastąpią obecnie używane Airbusy A340-300.

Piotr Bożyk
Fot. Finnair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy