Taryfy Ryanaira w GDS-ach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
11 marca 2014 15:21
4 komentarze
Reklama
Oferta Ryanair będzie dostępna w Global Distribution System (GDS). Ryanair i Travelport, dostawca systemów dystrybucji i rozwiązań z dziedziny e-commerce zawarły umowę dystrybucyjną. Travelport jako jedyny będzie dostarczał biurom podróży ofertę przewoźnika. Taryfy Ryanair, jak również liczne dodatkowe produkty i usługi, zostaną wprowadzone do oferty biur podróży współpracujących z Travelport, etapami, począwszy od 19 marca. 

Decyzja firmy Ryanair o współpracy z Travelport nastąpiła po zeszłorocznym wprowadzeniu platformy Travelport Merchandising Platform, a w szczególności modułu Aggregated Shopping oferowanego tanim liniom lotniczym. Technologia ta, oferowana wyłącznie przez firmę Travelport, umożliwia przewoźnikom niskokosztowym dostarczanie informacji z wykorzystaniem interfejsu API, a nie tradycyjnych metod publikowania i ładowania taryf, preferowanych przez większość przewoźników. Jednocześnie ceny biletów oraz produkty i usługi dodatkowe są wyświetlane, porównywane i rezerwowane dokładnie w ten sam sposób. 

Oprócz funkcjonalności Aggregated Shopping obie firmy będą również współpracować w dziedzinie wdrożenia produktu Rich Content and Branding firmy Travelport. Rozwiązanie to pozwala liniom lotniczym efektywniej kontrolować sposób prezentacji ich lotów oraz produktów i usług dodatkowych przez biura podróży, upodabniając go do sposobu prezentacji na ich własnej stronie internetowej. 

- Nawiązanie współpracy z firmą Travelport to istotne wydarzenie dla Ryanair oraz dla przedsiębiorstw z całej Europy i nie tylko, ponieważ pomaga nam ono w transformacji naszej oferty biznesowej. Jesteśmy wiodącą linią lotniczą w Europie. W tym roku obsłużymy ponad 81,5 mln klientów, korzystając z największej siatki połączeń obejmującej 186 lotnisk w 30 krajach. Ponad 22% tych klientów korzysta z usług Ryanair odbywając podróże służbowe, a oczekujemy, że procent ten jeszcze wzrośnie, ponieważ dzięki współpracy z Travelport działy odpowiedzialne za podróże służbowe oraz firmy świadczące usługi w zakresie podróży służbowych będą miały jeszcze lepszy dostęp do biletów i tras Ryanair, co pozwoli im obniżyć koszty podróży o wiele milionów euro każdego roku - mówi Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w firmie Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_34e0e 2014-03-19 22:44   
gosc_34e0e - Profil gosc_34e0e
ciekawi mnie jaki będzie termin wykupu biletu w danej taryfie
marqoos_pl 2014-03-13 10:55   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ale wlasnie Travelport (głównie Galileo i nieco mniej Wordspan i również Apollo) mają bardzo dużo użytkowników w UK i Irlandii, w których to głównie celuje Ryanair (ich klientów biznesowych). Wiele biur korporacyjnych posiada więcej niż jeden GDS, więc nie jest to żaden problem. Jestem pewien, że za chwilę FR podpisze umowy z jakimiś innymi podmiotami jak Hahn Air (wirtualny przewoźnik) i ich bilety będzie można spokojnie wyszukiwać i wystawiać na numerach Hahn Air również w innych systemach. Jak zapowiadali, te taryfy pewno nie będą aż tak niskie jak na ich stronie, ale dla takich agentów (czy ich klientów) to nie ma często znaczenia - liczy się szybkość obsługi i możliwość jednolitego serwisowania wszystkich biletów/przewoźników tym samym (lub podobnym) modelem. Klienci indywidualni tutaj szczególnych względów czy korzyści nie będą mieć, a linia lotnicza (i GDS) - tak. Często GDS jest również wyłącznie używany do znalezienia i zaprezentowania klientowi opcji, a potem (jak potrzeba i jest takie życzenia klienta) może być zarezerwowane on-line (trochę kombinacji, ale czasami może się tak zdarzyć). Dla "zwykłego" klienta może być taka korzyść, że te biura (głównie on-line), które dotychczas oferty FR nie prezentowały, będą mieć ją dostępną bez żadnych kombinacji itd. Również wiele instytucji rządowych czy unijnych, które dotychczas nie korzystały z FR (fakturowanie, zakup biletów itd.) będa w te grupy (również korporacyjne) wliczone.
olo 2014-03-12 09:51   
olo - Profil olo
ma mniejsze wziecie ale wiekszosc biur w tym najwieksze w polsce korzystaja wydajnie z worldspana i amadeusa jednoczesnie - sam mam w firmie worldspana, ale mamy tez amadeusza bo czasem sie przydaje, a male biura i tak sie nie licza globalnie, sprzedajac takie uslugi sladowo,
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama