Co czwarta stewardessa molestowana

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 marca 2014 14:19
4 komentarze
Reklama
Nawet 29 proc. stewardess doświadczyło w swojej pracy molestowania seksualnego w dowolnej formie. Mężczyźni pracujący jako personel pokładowy również są na to narażeni - do bycia molestowanymi przyznaje się 17 proc. z nich.

Takie wnioski płyną z ankiety przeprowadzonej wśród personelu pokładowego linii lotniczych latających z portu lotniczego w Hong Kongu. Obejmuje to lokalnych przewoźników, takich jak Cathay Pacific czy Dragonair, ale też m.in. British Airways i United.

Badania zorganizowała hongkońska Komisja Równych Szans we współpracy z Sojuszem Personelu Pokładowego z Hong Kongu. Łącznie rozdano 9 tys. kwestionariuszy, a odpowiedzi napłynęły od 392 osób. Niska liczba odpowiedzi wynika zapewne z tego, że większość załóg nie przebywa na stałe w Hong Kongu.

Zgodnie z ankietami, najczęściej stewardessy doświadczały niechcianego kontaktu fizycznego, takiego jak poklepywanie, dotykanie, całowanie i podszczypywanie.

W ponad połowie przypadków (59 proc.) osoba molestującymi byli pasażerowie. 41 proc. stewardów i stewardess doświadczyło molestowania ze strony innych członków personelu pokładowego lub załogi kokpitowej.

Inne wskazane formy molestowania, na które narażony jest personel pokładowy, to obsceniczne żarty, natarczywe wpatrywanie się, pokazywanie materiałów pornograficznych oraz otwarte pytanie o usługi seksualne.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2014-03-02 13:24   
arahja - Profil arahja
Panom i paniom wydaje sie ze jak placa za bilet to mysla ze w cenie maja glupie zarty i moga sobie klepnac dziewczyne lub chlopaka w tylek. Nargorsze jest to ze wiekszosc nie przyjmujem do wiadomosci ze to jest nieodpowiednie i wydaje im sie ze sa zabawni. Zaskakujace jest to 41% przez personel pokladowy, tym naprawde powinny sie zajac linie.
gosc_51ef3 2014-03-02 10:45   
gosc_51ef3 - Profil gosc_51ef3
gorące czterdziestki z zachodniej Europy lecące na seksturystykę lub inni panowie :)
gosc_4c76a 2014-03-02 10:37   
gosc_4c76a - Profil gosc_4c76a
Panie i panowie.........znam ten bol.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama