×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź odda unijne dofinansowanie?Otwarty w 2012 r. terminal łódzkiego lotniska powstał z dużym dofinansowaniem Unii Europejskiej. Niewykluczone, że przez zbyt optymistyczne prognozy ruchu teraz Lublinek będzie musiał oddać ponad połowę tych środków. 

Budowa nowego terminala trwała 3 lata i kosztowała łącznie niemal 200 mln zł. 89 mln zł dała UE. Jak informuje "Dziennik Łódzki", warunkiem dofinansowania było jednak osiągnięcie ruchu na poziomie 940 tys. rocznie. 

Tymczasem Łódź w 2013 r. nie obsłużyła nawet połowy tego celu - odprawionych zostało ok. 350 tys. pasażerów

Joanna Kopcińska, łódzka radna, ostrzega teraz, że UE może domagać się zwrotu nawet 55 mln zł. Zapobiec temu mogłoby wydłużenie terminu przez władze województwa, które odpowiedzialne są za rozdzielanie środków z Brukseli w regionie. 

Władze miasta, które jest większościowym udziałowcem lotniska, zgodnie z wypowiedziami udzielonymi dla "Dziennika Łódzkiego", są spokojne. Podkreślają, że od 2011 r. są w kontakcie z władzami województwa, a zbyt wysokie prognozy były jednym z powodów odwołania poprzedniego zarządu spółki. 
gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie