×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A380 dla Skymark AirlinesAirbus zaprezentował wczoraj (25.02) zdjęcie pierwszego A380 dla linii Skymark Airlines tuż po ukończeniu montażu końcowego. Jest to pierwsza maszyna SuperJumbo dla japońskiego przewoźnika, który łącznie zamówił sześć maszyn tego typu.

Pierwsze maszyny A380 obsłużą połączenie z Tokio do Nowego Jorku (JFK). Linia nie wyklucza także użycia kolejnych samolotów tego typu na trasie z Tokio do Londynu Heathrow.

- Wierzymy że A380, najbardziej oszczędny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska samolot z najnowszymi technologiami, zapewni nam  przewagę konkurencyjną i najwyższe bezpieczeństwo operacyjne. Staniemy się pierwszą japońską linią lotnicą, która zaoferuje pasażerom ten wyjątkowy samolot i nowe doświadczenie - więcej przestrzeni, komfortu oraz cichszą kabinę. Dzięki A380 jesteśmy wolni od ograniczeń ETOPS i możemy elastyczniej planować nasze przeloty - powiedział Shinichi Nishikubo, prezes Skymark Airlines.Skymark odbierze pierwszego A380 w trzecim kwartale tego roku. Samolot będzie posiadał bardzo wygodną konfigurację dwóch klas podróży mogącą pomieścić 394 pasażerów: 114 w klasie biznes (2-2-2) oraz 280 w ekonomicznej premium (2-4-2). Maszyna japońskiej linii, to także pierwszy A380, który nie będzie posiadał klasy ekonomicznej.

Jednak zanim maszyna trafi do japońskiej musi przejść testy systemów oraz instalację silników Rolls-Royce Trent 900 w Tuluzie, a także otrzymać pełne barwy przewoźnika i wyposażenie kabiny pasażerskiej w zakładach Airbusa w Hamburgu.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie