Kraków: Ryanair w terminalu krajowym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 lutego 2014 17:16
20 komentarzy
Reklama

Część przylotów Ryanaira do Krakowa będzie obsługiwana w dawnym terminalu krajowym, który teraz będzie funkcjonował pod nazwą T2. Zmiana dotyczy niektórych rejsów ze strefy Schengen.

Nowa organizacja obsługi pasażerów wejdzie w życie 22 lutego. Poinformowało o niej lotnisko za pomocą swojego profilu w portalu Facebook.Bez zmian pozostają wyloty - wszyscy pasażerowie podróżujący linią Ryanair będą odprawiani w dawnym terminalu międzynarodowym, zwanym teraz T1.

Lotnisko zaleca, by osoby przylatujące do Krakowa lub oczekujące na kogoś sprawdziły terminal na stronie internetowej portu lotniczego. Ryanair będzie też informował o terminalu za pośrednictwem swojego systemu rezerwacyjnego oraz strony internetowej.

Terminale T1 i T2 łączą darmowe autobusy kursujące co ok. pół godziny. Obydwa budynki są oddalone o ok. 600 metrów. Ryanair oferuje 21 kierunków z Krakowa. Poza strefą Schengen położonych jest 7 lotnisk - wszystkie w Wielkiej Brytanii.

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ea3ba 2014-03-01 22:09   
gosc_ea3ba - Profil gosc_ea3ba
Do gosc-eee2b - ta anachronicza separacja jak ja nazywasz jest super - lecac sluzbowo do waw lub gdn wystarczy byc 40-30 min przed lotem zeby spokojnie zdazyc na samolot. Z terminalu miedzynarodowego sie by tak nie dalo.
gosc_d17ae 2014-02-22 18:12   
gosc_d17ae - Profil gosc_d17ae
Bardzo dobrze, niech adaptuja krajowy kurnik na Schengen, po co komu utrzymywac taki wielki budynek dla paru lotow do WAW.
markof 2014-02-22 12:07   
markof - Profil markof
Co by w tym Krakowie nie zrobili to i tak stado hejtujących się znajdzie a prawda jest taka że 80% z Was nie leciało z tego lotniska przez ostatni rok. Lądowałem w zeszłą niedzielę z Paryża przed 10. Na płycie byliśmy 17 maszyną (policzyłem), 18 easy lądował za nami, przed nami SU kołował do startu. Z tego tylko trzy maszyny stały nieoperacyjnie. Reszta czekała na boarding. W hali przylotów mimo tylko 3 karuzel z bagażami całkiem spokojnie. Wiadomo przestrzeni nie ma, ale nikt się na mnie nie pchał jak czekałem na bagaż. Mój lot był bodajże na jednej karuzeli z Frankfurtem. Jakoś spokojnie po 5 minutach czekania odebrałem walizkę. Największy problem jest na odlotach w tej godzinie, bo kolejka do kontroli bezpieczeństwa była bardzo długa i tu jest największe pole manewru żeby pomyśleć nad lepszą organizacją w szczytowych godzinach. Przy ilości inwestycji zwłaszcza po stronie airside, trzeba przyznać że dają radę organizacyjnie. Ciekawe na co bedą ludzie psioczyć za rok jak oddadzą nowy terminal? Pozdro dla malkontentów!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama