×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


A350-900 w obiektywie Pasazer.com
Podczas Singapore Airshow 2014 Airbus A350-900 (F-WZGG) zadebiutował na singapurskim niebie. Była to pierwsza impreza na świecie, na której samolot wykonał pełny pokaz dynamiczny w powietrzu.Naszym głównym partnerem była linia Lufthansa, która zamówiła 25 maszyn A350-900.Na pokazach przetestowaliśmy także sprzęt fotograficzny Nikon Polska oraz Sony Polska.A350 prezentował się znakomicie, choć zwolennicy Boeinga zarzucają europejskiemu producentowi skopiowanie rozwiązań znanych z modelu 787 Dreamliner.

Warto także dodać, że nowy model szerokokadłubowy koncernu z Tuluzy jest bardzo cichy.

Po prezentacji samolotu w powietrzu zostaliśmy zaproszeni na jego pokład.Egzemplarz który przyleciał do Singapuru (MSN3) niestety nie posiadał kabiny pasażerskiej, a jedynie osprzęt testowy.

Jednak jest to jedyna okazja, aby część pasażerów zobaczyła co będzie się kryć pod przyszłym wnętrzem Airbusa A350.

Poniżej główne stanowisko testowe, na którym dwaj technicy mają dostęp do wszystkich wyświetlaczy w kokpicie oraz śledzą rozmaite parametry maszyny. Wszystkie dane co jakiś czas są przesyłane do centrum operacyjnego A350 w Tuluzie.Na pokładzie znajduje się także stanowisko technika z firmy Rolls-Royce, który obserwuje parametry i zachowanie nowych silników RR Trent XWB, które będą napędzać całą rodzinę A350.Widok na skrzydło nowego Airbusa.W tle "spoglądający" Boeing 787 Dreamliner.Zbliżenie na wygiętą końcówkę skrzydła A350.Na końcu pokładu znajduje się sześć rzędów foteli w standardowej konfiguracji 3-3-3 dla obsługi Airbusa. A350 jest nową i bardzo zaawansowaną konstrukcją stąd personel naziemny na lotniskach nie zna jeszcze procedur obsługi najnowszej maszyny z Tuluzy i potrzebuje pomocy pracowników Airbusa.Silnik Rolls-Royce Trent XWB.

A także główne podwozie maszyny.A350 jest najnowszą konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340 oraz w przyszłości również A330. Jest to dwusilnikowy samolot szerokokadłubowy wykonany w większości z materiałów kompozytowych.Rodzina samolotów A350 XWB składa się z trzech wersji pasażerskich. W typowej konfiguracji trzech klas A350-800 pomieści 276 pasażerów, a modele A350-900 i A350-1000 zabiorą kolejno 315 i 359 pasażerów. Łącznie zamówiono 812 maszyn A350, w tym 567 w wersji -900.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie