Gala NLL 2013 na zdjęciach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 lutego 2014 20:31
3 komentarze
Reklama

Najmłodsze miasto na lotniczej mapie Polski, Lublin, w czwartek (6.2) ugościło najważniejsze osoby w branży. W hali Międzynarodowych Targów Lublin odbyła się gala podsumowująca Plebiscyt "Najlepsza Linia Lotnicza 2013".

Organizatorem już 10. Plebiscytu był Pasazer.com, a galę pomógł zorganizować Port Lotniczy Lublin. Partnerem merytorycznym była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Niemal 40 spośród prawie 200 gości Gali skorzystało z wyczarterowanego przez organizatorów samolotu do Lublina z Lotniska Chopina.Bombardier Q400 Eurolotu przywiózł gości do Lublina przed godz. 17, a z powrotem zabrał ich w piątek rano.

Na lotnisku w Lublinie gości witał czerwony dywan.Oficjalna część Gali rozpoczęła się o godz. 20. Goście zjechali się na teren Międzynarodowych Targów Lublin, a witało ich logo Plebiscytu NLL 2013 wyświetlone na zewnętrznej ścianie targów.Goście w rozmowach kuluarowych przed rozpoczęciem części oficjalnej.Galę prowadziło dwóch znanych z telewizji prezenterów pogody: Dorota Gardias (TVN) i Łukasz Borkowski (TVP Lublin).
Przez cały czas trwania gali przemowom towarzyszyła muzyka grana na żywo.Impreza rozpoczęła się od wejścia hostess z nagrodami przy akompaniamencie granej na żywo melodii z filmu "Top Gun".To właśnie spowodowało problemy z transmisją gali na żywo - algorytm YouTube'a zablokował relację za rzekome naruszenie praw autorskich (które oczywiście nie nastąpiło).Po krótkich powitaniach i przemówieniach organizatorów nastąpiła krótka część artystyczna. Przed wręczeniem pierwszych nagród wystąpiły akrobatki z lubelskiej Fundacji Sztukmistrze.Nagrody wręczane były przez Pawła Cybulaka, redaktora naczelnego Pasazer.com oraz przedstawicieli gospodarzy.Zwycięzców w kategoriach ogłaszali: Krzysztof Żuk, prezydent Lublina (najlepsza linia niskokosztowa), Krzysztof Wójtowicz, prezes PL Lublin (najlepsza linia tradycyjna na trasach krótko- i długodystansowych), Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego (najlepsza linia czarterowa) oraz Jacek Sobczak, przewodniczący rady nadzorczej PL Lublin (najlepsza linia nielatająca do Polski).W imieniu Kapituły Plebiscytu nagrody wręczył jej przewodniczący, Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego w Gdańsku. W jej skład weszli eksperci, menedżerowie oraz dziennikarze specjalizujących się w lotnictwie.
Nagroda dla najlepszej linii niskokosztowej powędrowała do węgierskiego Wizz Aira. Statuetkę odebrał Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.Najlepszy przewoźnik tradycyjny na lotach krótkodystansowych to Lufthansa. Nagrodę odebrała Anita Bożek, dyrektor sprzedaży w Lufthansie.Katarzyna Czajka z Emirates odebrała nagrodę w kategorii najlepsza tradycyjna długodystasowa linia lotnicza.Wszyscy zwycięzcy najlepsza tradycyjna długodystasowa linia lotnicza. Od lewej: Katarzyna Czajka z Emirates (I miejsce), Anita Bożek z Lufthansy (III miejsce) oraz Grzegorz Karolewski, dyrektor handlowy Qatar Airways na Polskę (II miejsce).Najlepszą linią czarterową internauci nagrodzili linię Enter Air. Nagrodę odebrał Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych.Nagrody odebrali także przedstawiciele linii Bingo Airways i Small Planet Airlines.W kategorii najlepsza nielatająca z Polski linia lotnicza główna nagroda powędrowała do rąk Barbary Grabowskiej z linii Singapore Airlines.W przerwach pomiędzy kategoriach wystąpili żonglerzy z Fundacji Sztukmistrze. Goście dowiedzieli się także, co o lotnictwie wiedzą dzieci z przedszkola w Bogatyni. Przedszkolaki odpowiedziały m.in., że Dreamliner to "ozdoba" i "taki samolot, który stoi na lotnisku i nie może latać".Nagrody Kapituły wręczył jej przewodniczący Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego w Gdańsku.W skład Kapituły weszli: Elżbieta Marciszewska (prof. SGH), Włodzimierz Rydzkowski (prof. Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Katedry Polityki Transportowej), Anna Konert (prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego), Ryszard Petru (Partner w PWC), Emilia Osewska-Mądry (BARIP), Tomasz Kloskowski (Port Lotniczy Gdańsk), Maciej Król (Port Lotniczy Zielona Góra), Kazimierz Krupa (Forbes), Sebastian Gościniarek (BBSG), Bartosz Baca (BBSG), Adrian Furgalski (TOR), Danuta Walewska (Rzeczpospolita), Dominik Boniecki (ekspert ds. rynku lotniczego Comarch), Krzysztof Moczulski (lotnictwo.net.pl), Michał Cessanis (NG Traveler), Adrian Kubicki (Grupa Radiowa Time ESKA, Vox) Grzegorz Sobczak (Skrzydlata Polska) oraz Zbigniew Sałek (Międzynarodowe Stowarzyszenie Menadżerów Lotnisk).

Najlepszymi liniami biznesowymi okazały się Lufthansa, Emirates i Qatar Airways.Wydarzeniem roku członkowie Kapituły wybrali uruchomienie lotów Emirates z Polski, a trasą roku uhonorowana została trasa Warszawa-Dubaj (Emirates). Nagrody ponownie odebrała Katarzyna Czajka z Emirates.Na zakończenie części oficjalnej na scenie pojawili się laureaci wszystkich nagród.

Spośród 24 tys. głosujących w Plebiscycie wyłoniona została osoba, która najciekawiej uzasadniła wybór. Zwycięzcą tabletu ufundowanego przez firmę Acer został Maciej Nowakowski.Potem rozpoczął się poczęstunek oraz część nieoficjalna gali. W kuluarach toczyły się rozmowy na tematy lotnicze i nie tylko. Od lewej: Andrzej Kobielski (Enter Air), Wojciech Borys (Turkish Airline), Katarzyna Czajka (Emirates).Daniel de Carvalho z Wizz Air w rozmowie z Dominikiem Sipińskim z Pasazer.comDużą popularnością cieszyła się ścianka fotograficzna.

Wielu gości zostało do samego końca spotkania ok. godz. 3 w nocy.

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinski, Arkadiusz Rejmak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7afd1 2014-02-09 14:10   
gosc_7afd1 - Profil gosc_7afd1
@gosc_bf57c tak, tak jeszcze Singapur, New York i Pekin. Bez sensu jest pisanie takich informacji, jak ogłoszą to ogłoszą, jak nie to nie.
gosc_e3c97 2014-02-09 11:15   
gosc_e3c97 - Profil gosc_e3c97
Piękna gala podsumowała opinie pasażerów o liniach lotniczych ... a podobny ranking przydałby się portom lotniczym.
grzesiek_lublin 2014-02-08 22:42   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
Jednym słowem balety się udały :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama