Ryanair negocjuje z GDS-ami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 lutego 2014 08:59
2 komentarze
Reklama

Wyszukiwanie i rezerwacja połączeń Ryanaira mogą wkrótce stać się znacznie prostsze. Irlandzki przewoźnik prowadzi negocjacje z globalnymi systemami dystrybucji (GDS-ami) - informuje "The Irish Times".

GDS-y to międzynarodowe firmy, które umożliwiają wyszukiwanie, pośredniczenie w rezerwacji i zarządzaniu biletami wielu różnych przewoźników, a czasem także hoteli, firm wynajmujących samochody itp. Największymi systemami o zasięgu światowym są m Amadeus, Sabre oraz Galileo.

Ryanair, podobnie jak wielu innych przewoźników niskokosztowych, do tej pory nie był obecny w GDS-ach. Jest to powszechna metoda obniżenia kosztów sprzedaży. Systemy dystrybucji pobierają prowizję, więc wielu przewoźników woli promować sprzedaż biletów poprzez własne strony internetowe.Irlandzki przewoźnik zmienia jednak strategię i zamierza przyciągnąć więcej klientów biznesowych. To właśnie firmy najczęściej korzystają z GDS-ów.

Zmiana jest też jednak korzystna dla pasażerów indywidualnych, bo umożliwi łatwiejsze wyszukiwanie połączeń irlandzkiego przewoźnika za pomocą internetowych multiwyszukiwarek.

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2014-02-05 10:33   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Część niskokosztowych przewoźników ma już taryfy dostępne w GDS-ach na wybranych rynkach (Norwegian, easy jet, flyBe, Aer Lingus), ale nie wszystkie ceny i oferty są tam udostępnianae ze względu na wyższe koszty. Obecność w GDS-ach to przede wszystkich "ukłon" w kierunku klientów bieznesowych i agentów specjalizujących się w sprzedaży dla takich firm, które nie mają czasu i ochoty na "grzebanie" po stronach przewoźników. Dla "zwykłego" klienta tutaj nie będzie to miało raczej znaczenia, ale kto wie, czym Ryanair nas jeszcze zaskoczy. Może zaoferuje loty z przesiadkami czy w połączeniu z innymi przewoźnikami albo coś podobnego (jak to ma np. BE czy EI). Rewolucja polega na tym, że Ryanair zawsze bardzo krytycznie wyrażał się o wszelkiego rodzaju GDS'ach (szczególnie MOL) uważając je za "pasożytnicze, skomplikowane i bezcelowe" (jak zawsze - ocena mocno na wyrost). Zobaczymy, co z tego będzie. GDSy z pewnością też będą chciały powalczyć o takiego klienta, ale raczej nie za wszelką cenę (dla FR - niską cenę).
gosc_01dcf 2014-02-05 10:27   
gosc_01dcf - Profil gosc_01dcf
Nie sadze ze będzie korzystna dla nas. Najpewniej cena wzrośnie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama