×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair negocjuje z GDS-amiWyszukiwanie i rezerwacja połączeń Ryanaira mogą wkrótce stać się znacznie prostsze. Irlandzki przewoźnik prowadzi negocjacje z globalnymi systemami dystrybucji (GDS-ami) - informuje "The Irish Times". 

GDS-y to międzynarodowe firmy, które umożliwiają wyszukiwanie, pośredniczenie w rezerwacji i zarządzaniu biletami wielu różnych przewoźników, a czasem także hoteli, firm wynajmujących samochody itp. Największymi systemami o zasięgu światowym są m Amadeus, Sabre oraz Galileo. 

Ryanair, podobnie jak wielu innych przewoźników niskokosztowych, do tej pory nie był obecny w GDS-ach. Jest to powszechna metoda obniżenia kosztów sprzedaży. Systemy dystrybucji pobierają prowizję, więc wielu przewoźników woli promować sprzedaż biletów poprzez własne strony internetowe. Irlandzki przewoźnik zmienia jednak strategię i zamierza przyciągnąć więcej klientów biznesowych. To właśnie firmy najczęściej korzystają z GDS-ów. 

Zmiana jest też jednak korzystna dla pasażerów indywidualnych, bo umożliwi łatwiejsze wyszukiwanie połączeń irlandzkiego przewoźnika za pomocą internetowych multiwyszukiwarek. 

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie