Od dziś wolno latać z płynami spoza UE

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 lutego 2014 18:03
8 komentarzy
Reklama

Od dziś (1.2) można przesiadać się na lotnisku w UE z płynami w bagażu podręcznym zakupionymi poza terytorium wspólnoty. Warunkiem jest odpowiednie zapakowanie płynów.

Zgodnie z nowymi unijnymi przepisami pasażerowie, którzy przesiadają się na europejskim lotnisku, będą mogli mieć przy sobie płyny przywiezione spoza UE. Nie będą obowiązywały ograniczenia pojemności. Warunkiem jest jednak zapakowanie płynu w specjalną torbę na lotnisku wylotu.

Nowe przepisy dotyczą zarówno płynów zakupionych w strefie bezcłowej lotniska wylotu, jak i na pokładzie pozaunijnego przewoźnika lotniczego.

Podczas przesiadki płyny będą prześwietlane. Do tej pory były one zwykle konfiskowane.

Nowe przepisy to wstęp do ponownego zezwolenia na przewożenie płynów w bagażu podręcznym. Obecne ograniczenia mogą zniknąć w 2016 r. Wtedy wszystkie płyny będą prześwietlane za pomocą nowego typu skanerów bagażu.

Zgodnie z obecnymi przepisami pasażerowie na lotniskach w UE mogą mieć w bagażu podręcznym płyny w opakowaniach nie przekraczających pojemności 100 ml. Wszystkie płyny muszą być zamknięte w przezroczystej torebce o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
spooks 2014-02-05 23:27   
spooks - Profil spooks
@gosc_66de3: "Od dziś (1.2) można przesiadać się na lotnisku w UE z płynami w bagażu podręcznym zakupionymi poza terytorium wspólnoty". Tak dokładnie leciałem z CA do PL z przesiadką we FRA mając w security bag zakupy z Kanady. Więc nie wiem czemu wyskakujesz z tekstem że piszę nie na temat.
gosc_01b5f 2014-02-05 17:27   
gosc_01b5f - Profil gosc_01b5f
Tak, ale to jeszcz nie zwalnia z ograniczen celnych, według których nie można wwieźć więcej niż np. 1 litr mocnego alkoholu.
gosc_66de3 2014-02-05 14:49   
gosc_66de3 - Profil gosc_66de3
spooks: Powstaje pytanie, czy mówisz o sytuacji, gdy PRZESIADAŁEŚ się w Europie , a nie do niej jedynie leciałeś. Jeśli tylko dolot CA-EU, to piszesz nie na temat, sorry.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama