×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SriLankan od marca w oneworldOd 1 marca br. linie SriLankan Airlines staną się pełnoprawnym członkiem sojuszu lotniczego oneworld. Patronem wejścia przewoźnika do grona linii zrzeszonych w tym sojuszu są Cathay Pacific.

Członkostwo SriLankan w oneworld było spodziewane od połowy 2012 r., gdy linie zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem możliwości współpracy z partnerami z sojuszu. Pierwotnie zakładano, że proces pełnej integracji zakończy się jeszcze w 2013 r., lecz tego terminu nie udało się utrzymać.oneworld to powstały w 1998 sojusz trzynastu linii lotniczych. Pod względem wielkości zajmuje trzecie miejsce na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific i Qantas. Członkami sojuszu są także linie Air Berlin, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Malaysia Airlines, Qatar Airways, S7 Airlines oraz Royal Jordanian. W tym roku do sojuszu dołączą także brazylijskie TAM Airlines (jako część grupy LATAM) oraz US Airways (w związku z połączeniem linii z American Airlines).

Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie