×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus A380 będzie mógł latać do IndiiIndie znoszą zakaz lotów Airbusa A380 na terytorium tego kraju. Ajit Singh, minister lotnictwa Indii, podkreślił, że w trosce o rozwój indyjskiego lotnictwa i lotnisk największy pasażerski samolot świata poleci na trasach do i z tego kraju.

- Loty A380 z i do Indii będą mogły się odbywać na lotniska przystosowane do ich obsługi. Obecnie tylko cztery lotniska są przygotowane na A380: Delhi, Bombaj, Hajdarabad i Bangalore. Decyzja została podjęta po konsultacji z Generalną Dyrekcją Lotnictwa Cywilnego Indii (DGCA). Eksploatacja A380 pomoże lotniskom  generować dodatkowe przychody, a pasażerom zaoferuje bardziej komfortowe i luksusowe podróże do pasażerów oraz wzmocni wizerunek indyjskiego lotnictwa cywilnego na rynku międzynarodowym - dodał Singh.Zakaz lotów A380 do Indii miał pomóc dwóm przewoźnikom z tego kraju - Air India i Jet Airways. Obydwaj borykają się z finansowymi problemami. Wśród linii, które chętnie wysłałyby swoje A380 do Indii są m.in. Emirates, Lufthansa i Singapore Airlines. Zwłaszcza ten pierwszy przewoźnik może częściowo zagrozić krajowym liniom, bo Hindusi stanowią olbrzymią część migrującej siły roboczej w krajach arabskich.

Władze Indii zakazały w 2008 roku lotów maszyn, które są większe od Boeingów 747. Dlatego niemiecka Lufthansa, która dwa lata temu nie otrzymała zgody na loty SuperJumbo, obsługuje połączenie do Delhi Boeingiem 747-8 Intercontinental.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie