×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piła też chce mieć lotniskoPowiat pilski otrzymał w darowiźnie od wojewody wielkopolskiego 115 hektarów terenu dawnego lotniska wojskowego. Starosta już posiada 180 hektarów. Lotnisko ma zostać rozbudowane i certyfikowane dla ruchu lotnictwa ogólnego (general aviation). 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" darowane przez wojewodę tereny mają rynkową wartość ok. 37,8 mln zł. Powiat chce teraz zawiązać spółkę razem z miastem i rozwinąć lotnisko. 

Z unijnym dofinansowaniem w pierwszym etapie ma powstać lotnisko dla ruchu general aviation. W następnych latach samorząd myśli o stworzeniu centrum logistycznego, parku technologicznego oraz ośrodka spedycyjnego. 

Lotnisko w Pile było wykorzystywane do 1998 r. przez wojsko. Stacjonowały tam m.in. odrzutowce Suchoj Su-22. Po wycofaniu się lotnictwa wojskowego z pilskiego lotniska korzysta Aeroklub Ziemi Pilskiej. 

Pilski port lotniczy ma drogę startową o długości 2,4 km i betonowej nawierzchni. Znajdują się tam też hangary, schronohangary oraz inne budynki użytkowe. Najbliższe czynne lotniska cywilne znajdują się w Poznaniu i Bydgoszczy - obydwa w odległości ok. 100 km. 

Dominik Sipińskigość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie