×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS wycofuje się z ŁodziSkandynawska linia lotnicza SAS wycofuje się z Łodzi - ustalił serwis Pasazer.com. Ostatni rejs z Łodzi do Kopenhagi odbędzie się 3 lutego.

- Połączenie nie spełniło w 2013 roku naszych oczekiwań i nie widzimy szans na znaczącą poprawę wyników w roku 2014. Dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu tego połączenia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

Połączenie zniknie z systemu rezerwacyjnego linii 21 stycznia.SAS operował z Łodzi do stolicy Danii niecałe 3 sezony - od 29 października 2012 roku. Linia była jedynym przewoźnikiem tradycyjnym oferującym z Łodzi regularne połączenia do hubu przesiadkowego.

Przewoźnik już raz zrezygnował z podobnego połączenia z Polski. W październiku 2012 roku po kilku miesiącach operacji zrezygnował z lotów na trasie Katowice - Kopenhaga.

W maju 2013 roku z operowania do Łodzi zrezygnował węgierski Wizz Air, który operował do Londynu Luton oraz Dortmundu. Po rezygnacji skandynawskiej linii łódzkie lotnisko pozostanie tylko z lotami linii Ryanair. 

Jednak irlandzki przewoźnik zapowiedział cięcie siatki połączeń z Polski, w tym 4 połączeń z Łodzi. W sezonie zimowym z łódzkiego lotniska Ryanair oferuje tylko cztery trasy; Dublin, East Midlands, Londyn Luton i Liverpoolu. Liverpool jednak oferowany jest w sprzedaży tylko do końca marca br.

Na sezon zimowy irlandzka linia zawiesiła loty z Łodzi do Bristolu, Edynburga, Mediolanu Bergamo oraz Oslo Rygge. Z czterech połączeń w sezonie letnim przywrócone zostanie tylko to ostatnie. 

Od kwietnia Ryanair będzie obsługiwał cztery kierunki (Dublin, East Midlands, Londyn Stansted i Oslo Rygge) wykonując z Łodzi 13 lotów tygodniowo.

Lotnisko w Łodzi zanotowało w ub. roku najwyższy spośród polskich lotnisk spadek ruchu pasażerskiego na poziomie ponad 23% i odprawiło 353 tys. pasażerów, to o ponad 109 tys. mniej niż rok wcześniej.

Tomasz Wyszyński, Paweł Cybulakgość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie