SAS wycofuje się z Łodzi

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
16 stycznia 2014 16:27
107 komentarzy
Reklama

Skandynawska linia lotnicza SAS wycofuje się z Łodzi - ustalił serwis Pasazer.com. Ostatni rejs z Łodzi do Kopenhagi odbędzie się 3 lutego.

- Połączenie nie spełniło w 2013 roku naszych oczekiwań i nie widzimy szans na znaczącą poprawę wyników w roku 2014. Dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu tego połączenia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

Połączenie zniknie z systemu rezerwacyjnego linii 21 stycznia.SAS operował z Łodzi do stolicy Danii niecałe 3 sezony - od 29 października 2012 roku. Linia była jedynym przewoźnikiem tradycyjnym oferującym z Łodzi regularne połączenia do hubu przesiadkowego.

Przewoźnik już raz zrezygnował z podobnego połączenia z Polski. W październiku 2012 roku po kilku miesiącach operacji zrezygnował z lotów na trasie Katowice - Kopenhaga.

W maju 2013 roku z operowania do Łodzi zrezygnował węgierski Wizz Air, który operował do Londynu Luton oraz Dortmundu. Po rezygnacji skandynawskiej linii łódzkie lotnisko pozostanie tylko z lotami linii Ryanair.

Jednak irlandzki przewoźnik zapowiedział cięcie siatki połączeń z Polski, w tym 4 połączeń z Łodzi. W sezonie zimowym z łódzkiego lotniska Ryanair oferuje tylko cztery trasy; Dublin, East Midlands, Londyn Luton i Liverpoolu. Liverpool jednak oferowany jest w sprzedaży tylko do końca marca br.

Na sezon zimowy irlandzka linia zawiesiła loty z Łodzi do Bristolu, Edynburga, Mediolanu Bergamo oraz Oslo Rygge. Z czterech połączeń w sezonie letnim przywrócone zostanie tylko to ostatnie.

Od kwietnia Ryanair będzie obsługiwał cztery kierunki (Dublin, East Midlands, Londyn Stansted i Oslo Rygge) wykonując z Łodzi 13 lotów tygodniowo.

Lotnisko w Łodzi zanotowało w ub. roku najwyższy spośród polskich lotnisk spadek ruchu pasażerskiego na poziomie ponad 23% i odprawiło 353 tys. pasażerów, to o ponad 109 tys. mniej niż rok wcześniej.

Tomasz Wyszyński, Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_78691 2014-02-03 00:01   
gosc_78691 - Profil gosc_78691
Zrobić przystanek PKP z prawdziwego zdarzenia przy LCJ, puścić pociągi LCJ-Warszawa Wschodnia i przenieść bazę EuroLOT do LCJ - IMHO pomysł świetny, ale nie do zrealizowania, niestety.
gosc_8cca2 2014-02-02 20:31   
gosc_8cca2 - Profil gosc_8cca2
Szansą dla LCJ byłoby "przysunięcie" do terminalu torów kolejowych linii Łódź-Sieradz-Wrocław. Jest miejsce na tory i stację. Nie czołową, ale PRZELOTOWĄ !!! A odległość od torów, to mniej, niż 1km. Ale w Łodzi wolą dotować nierentowne i upadające lotnisko, z którego uciekają kolejni przewoźnicy, niż uczynić je konkurencyjnym, atrakcyjnym dla pasażerów i dla przewoźników. Głowy myślą. Premie biorą !
gosc_e1b0c 2014-01-26 20:22   
gosc_e1b0c - Profil gosc_e1b0c
Nawet jak się porówna inne ,,drugorzędne lotniska: BGY, NYO(w jedną stronę z 70 zł), HHN czy NRN podobnie, trochę taniej inne jak GRO, LTN na prawdę Modlin z ceną dojazdu koło 4
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama