×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT AMS obsłuży BA CityFlyeraSpółka LOT Aircraft Maintenance Services będzie obsługiwała samoloty linii BA CityFlyer. Pod koniec grudnia podpisana została 14-miesięczna umowa obejmująca należące do brytyjskiej linii Embraery 170 i 190. 

W ramach kontraktu LOT AMS zajmie się planowanymi i nieplanowanymi przeglądami bazowymi typu C, a także przeglądami niższego rzędu (A i B). Umowa dotyczy również usuwania usterek w trybie AOG (Aircraft on Ground), dodatkowych prac związanych w wymianą silników, APU (pomocniczych jednostek mocy), podwozia, napraw strukturalnych, badań nieniszczących (NDT) oraz działań w zakresie wyznaczania środka ciężkości samolotu. LOT AMS zajmie się też konserwacją samolotów z zewnątrz, co ma zapewnić niższe zużycie paliwa i estetyczny wygląd.BA CityFlyer to linia w całości należąca do British Airways. Wykonuje loty głównie z lotniska Londyn-City. W jej flocie znajduje się 6 Embraerów E-170 oraz 8 Embraerów E-190. 

LOT AMS to autoryzowane centrum obsługi Embraera. Spółka dysponuje 4 hangarami przy Lotnisku Chopina, które łącznie mogą pomieścić 10 samolotów. Ich łączna powierzchnia przekracza 18 tys. metrów kwadratowych. Spółka w 2010 r. została wydzielona ze struktury PLL LOT. 

- LOT AMS posiada duże zaplecze infrastrukturalne w skład których wchodzą obszerne hangary oraz rozbudowany kompleks warsztatów, co oznacza że jest w stanie  dostarczyć wysokiej jakości produkt i usługę wykonaną rzetelnie, a zarazem szybko i sprawnie - powiedział Adam Carson, prezes BA CityFlyer, cytowany w komunikacie prasowym. 

Podpisanie umowy to element strategii LOT AMS, która zakłada wzrost znaczenia spółki na rynkach europejskim i międzynarodowym. 

Dominik Sipinski
fot. Piotr Bożykgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie