×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie łatwiej za granicę z IndiiWładze Indii mogą w przyszłym miesiącu złagodzić ograniczenia dotyczące wykonywania lotów międzynarodowych przez przewoźników krajowych. Na taką decyzję czekają między innymi Air Asia oraz Singapore Airlines, które planują uruchomienie oddziałów w Indiach. 

- Przygotowujemy ustawę w rządzie. Może ona zostać wprowadzona już na początku przyszłego tygodnia - powiedział cytowany przez lokalne media Ajit Singh, minister lotnictwa cywilnego. 

Obecnie przewoźnicy zarejestrowani w Indiach muszą przez co najmniej 5 lat wykonywać rejsy krajowe, zanim będą mogli ubiegać się o zgodę na loty międzynarodowe. Z kolei by wykonywać loty krajowe w Indiach linia musi być zarejestrowana w tym kraju. 

Lotami po Indiach i międzynarodowymi z tego kraju jest zainteresowanych wielu nowych przewoźników. Szczególnie mocno na zmianę przepisów naciskają Air Asia i Singapore Airlines. 

Ten pierwszy przewoźnik chce uruchomić swój lokalny oddział Air Asia India. Z kolei Singapore Airlines w spółce joint-venture z koncernem Tata chce założyć nową linię na subkontynencie. 

Nowe przepisy według Singha całkowicie zniosą ograniczenia dotyczące wymagań dla linii krajowych chcących latać poza Indie. 

Na zmianie skorzysta także mniejsza linia GoAir, która obecnie ma mniej niż 20 samolotów. Flota minimalnie takiej wielkości jest kolejnym obowiązującym wymogiem dla linii, które chcą latać na trasach międzynarodowych z Indii. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie