×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy cennik opłat w Poznaniu


Lotnisko w Poznaniu wprowadziło z końcem roku nowy cennik dla linii lotniczych. Mogą one liczyć na zniżki, które zdaniem władz lotniska mają podnieść atrakcyjność portu lotniczego. 

Nowy cennik to odpowiedź portu na aktualną konkurencyjną sytuację panującą na rynku portów regionalnych. Port przygotował szereg zniżek od opłaty za lądowanie statku powietrznego, opłaty postojowej oraz pasażerskiej.

 - Nowa polityka handlowa to zachęta i motywacja dla linii lotniczych, by otwierały nowe kierunki z Poznania, jak również zwiększały liczbę rejsów na trasach już obsługiwanych. Możemy pozwolić sobie na oferowanie zniżek przewoźnikom za sprawą nowej infrastruktury terminalowej, generującej tzw. przychody pozalotnicze – mówi Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu poznańskiego lotniska.

Dzięki powiększonej po otwarciu przebudowanego terminala strefie komercyjnej lotnisko zarabia więcej na tzw. działalności pozalotniczej, czyli niezwiązanej bezpośrednio z lotami.
   
Przykładem wprowadzanej polityki handlowej są maksymalne zniżki dla przewoźników, którzy będą generowali ruch na poziomie 150 tys. pasażerów oraz 1 850 lądowań rocznie. Spowoduje to obniżenie opłaty za lądowanie statku powietrznego z 50 zł do 5,13 zł za tonę oraz obniżenie pobieranej przez lotnisko opłaty za pasażera odlatującego z 35 zł do kwoty 1,43 zł. 

Kolejna zniżka to 99-proc. ulgi za postój dla przewoźnika bazowego. Opłata podstawowa wynosi 10 zł za każdą rozpoczętą tonę maksymalnej masy startowej statku powietrznego oraz za każde rozpoczęte 24 godz.

 - Proponowane zniżki znacząco obniżą koszty operowania przewoźników na naszym lotnisku, co powinno poprawić warunki negocjacji i przyczynić się do rozwoju ruchu – wyjaśnia Elwira Rostowska, kierownik działu marketingu i rozwoju siatki połączeń lotniska Poznań-Ławica.

Nowy cennik opłat opracowywano przez kilka miesięcy, zgodnie z procedurami był konsultowany z przewoźnikami lotniczymi, a następnie zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W dniu 23 grudnia został ogłoszony przez prezesa ULC jako obowiązujący z dniem 31 grudnia ub. roku.


Tomasz Wyszyńskigość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie