Berlin: Konferencja airberlin i Etihad

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
13 stycznia 2014 15:37
14 komentarzy
Reklama
Linie airberlin i Etihad Airways zaprezentowały dziś (13.01) Airbusa A320 (D-ABDU) w specjalnym malowaniu symbolizującym bliską współpracę obu linii lotniczych i początek nowej kampanii medialnej pod tytułem "Moving Forward".Podczas oficjalnej prezentacji w Berlinie, Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin, i James Hogan, prezes Etihad Airways oraz wiceprzewodniczący zarządu airberlin, poinformowali o tym, jak podróżni będą mogli dalej odnosić korzyści z tej szczególnej współpracy i postępów osiągniętych w ciągu pierwszych dwóch lat partnerstwa.

- Szerokie partnerstwo z linią Etihad Airways przyniosło airberlin wiele korzyści, w tym nasz udział we wspólnym dochodzie wynoszącym 200 milionów euro, będącym integralną częścią naszego programu restrukturyzacyjnego - powiedział Wolfgang Prock-Schauer.- Partnerstwa w branży lotniczej są dzisiaj niezbędne. Nasze partnerstwo oferuje istotne korzyści Etihad Airways, airberlin i naszym pasażerom. Dysponujemy nie tylko bogatszą ofertą kierunków podróży i usług, lecz wykorzystujemy także efekty synergii w całym łańcuchu tworzenia wartości dodanej. Dzięki temu nasza oferta jest coraz bardziej atrakcyjna i obejmuje liczne korzyści dla klientów, umożliwiając jednocześnie zwiększenie wydajności i redukcję kosztów. Pozytywne opinie ze strony naszych pasażerów utwierdzają nas w tym, że warto dalej podążać tą drogą - dodał.

Po stworzeniu wspólnej sieci połączeń i tras z objętymi umową code-share obie linie lotnicze jeszcze bardziej zacieśnią swoje partnerstwo w 2014 roku. Obejmie to dalsze wspólne akcje sprzedażowe realizowane w oparciu o 17 wspólnych biur dystrybucyjnych na całym świecie i przedstawicielstwa na ponad 50 rynkach zagranicznych. Doświadczenie airberlin w branży turystycznej, będącej istotnym filarem jej działalności, będzie nadal ważnym elementem w promocji wspólnej sieci połączeń przewoźników.Pogłębianie partnerstwa ma na celu dalszy wzrost liczby pasażerów, którzy mają obecnie do dyspozycji w sieci połączeń airberlin i Etihad Airways loty do 228 destynacji w 84 krajach.

- Od rozpoczęcia naszego partnerstwa przed dwoma laty, współpraca między Etihad Airways i airberlin znacznie się zacieśniła. Dzięki temu wzrosła ilość obsługiwanych lotów dostępnych w naszych sieciach połączeń, co umożliwiło przewóz około 900 tys. podróżnych we wspólnych sieciach połączeń. W tym okresie nowa strategia biznesowa airberlin przyczyniła się do ogromnych postępów, a Etihad Airways nadal w pełni popiera airberlin i jej kierownictwo. Wierzymy, że airberlin jest na właściwej drodze, aby dalej przynosić solidne zyski i rozpocząć kolejny rozdział w swojej pełnej sukcesów historii - powiedział James Hogan.W styczniu 2014 r. rozpocznie się wspólna kampania medialna pod tytułem "Moving Forward", która potrwa do marca i w ramach której zaprezentowane zostanie w reklamach i akcjach marketingowych w całych Niemczech nowe, partnerskie logo obu linii lotniczych.

- W ciągu 35 lat swojej działalności airberlin stała się jedną z czołowych, europejskich linii lotniczych dla pasażerów podróżujących służbowo i turystycznie, regularnie przewożącą rocznie ponad 30 milionów pasażerów rocznie. Ten dynamiczny rozwój i imponujący potencjał airberlin przekonały Etihad Airways do nabycia w niej udziałów i zawiązania partnerstwa handlowego. To długofalowe zobowiązanie jest ważnym elementem strategii biznesowej Etihad Airways - dodał James Hogan.

airberlin i Etihad Airways realizują tygodniowo 42 loty między lotniskami w Niemczech i Abu Dhabi, stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od lutego 2014 r. dostępny będzie codziennie drugi lot z Monachium. Dzięki temu liczba oferowanych połączeń wzrośnie do 49 tygodniowo.W 2013 r. ponad 560 tysięcy pasażerów skorzystało ze wspólnych lotów codeshare oferowanych w ramach wspólnej sieci połączeń, co oznacza wzrost o 74 procent w porównaniu do roku poprzedniego. Etihad Airways oferuje obecnie połączenia o kodzie EY na 66 trasach obsługiwanych przez airberlin, podczas gdy airberlin ma w programie połączenia o kodzie AB na 33 trasach obsługiwanych przez Etihad Airways.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2014-01-27 22:04   
greg0303 - Profil greg0303
Airbus A320 AirBerlin/Etihad na Balearach:
zobacz link
greg0303 2014-01-17 01:51   
greg0303 - Profil greg0303
Prezesi Etihad Airways (James Hogan) i Darwin Airlines (Maurizio Merlo) podali szczegóły rozwoju siatki połączeń Etihad Regional w tym roku. Ilość destynacji obsługiwanych przez szwajcarskiego przewoźnika wzrośnie z 15 do 34. Obecnie większość rejsów jest realizowana z głównej bazy w Genewie. W lutym do siatki połączeń dołączy Stuttgart; w kwietniu: Berlin, Dusseldorf, Londyn (City), Poznań, Tirana, Tuluza, Wrocław, Zagrzeb i Zurych; w maju: Belgrad i Turyn; w czerwcu: Bordeaux, Graz, Linz, Lyon, Marsylia, Nantes i Werona. Etihad Airways rozpoczną połączenia do Zurychu w czerwcu oraz do Rzymu w lipcu tego roku.
greg0303 2014-01-17 01:43   
greg0303 - Profil greg0303
Prezes Air Berlin, Wolfgang Preck-Schauer, w wywiadzie udzielonym Deutsche Welle stwierdził, że przewoźnik chce skierować pozew przeciwko zarządowi lotniska Berlin Brandenburg za opóźnienia jego otwarcia i dodatkowe koszty, które linia ponosi z tego powodu. Szacunkowa kwota odszkodowania na dzień dzisiejszy to 48 mln Euro (66 mln USD), ale suma ta wzrośnie, gdyż port lotniczy pozostaje nieczynny.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy