×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz notuje 2% wzrostu w grudniuW grudniu Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo odprawił 22,3 tys. pasażerów. Jest to wynik o 1,9 proc. lepszy w porównaniu z grudniem ubiegłego roku.W segmencie lotów regularnych liczba pasażerów wzrosła o 1,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 22,3 tys pasażerów.Lotów czarterowych w ubiegłym miesiącu nie było.Przez cały 2013 rok lotnisko odprawiło 1,1 proc. więcej pasażerów niż w 2012 roku, z czego w ruchu regularnym nastąpił wzrost +2,8% r/r a w segmencie lotów czarterowych -14,9% spadek.

 - W 2013 roku udało się utrzymać ruch pasażerski na podobnym poziomie jak w roku 2012, mimo pewnych perturbacji w segmencie lotów czarterowych, likwidacji  pod koniec roku połączenia z Warszawą i ogólnie trudnej sytuacji gospodarczej. W segmencie lotów niskokosztowych realizowanych przez Ryanair osiągnęliśmy wzrost liczby pasażerów o 5%. Niemalże wszystkie kierunki tego przewoźnika zanotowały większe liczby pasażerów niż w 2012 roku. Największym powodzeniem cieszyło się Birmingham, co znalazło odzwierciedlenie w najwyższych wypełnieniach spośród wszystkich kierunków. W minionym roku w segmencie lotów czarterowych nie udało się dorównać bardzo dobremu wynikowi z 2012 roku, w którym wzrost sięgnął aż 45%.  Było to wynikiem niepewnej sytuacji politycznej w Egipcie i upadku jednego z większych touroperatorów, skutkiem czego nie było realizowane jedno bezpośrednie połączenie do Antalyi. Mimo to zaoferowaliśmy podróżnym 10 wakacyjnych kierunków, które spotkały się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska.

Tomasz Wyszyńskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie