×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczecin: Parasole dla pasażerówPasażerowie latający z lotniska w Goleniowie skarżą się na deszcz i kałuże w drodze do samolotu. Lotnisko uspokaja, że dzięki sponsorowi ma już przygotowane 200 parasoli. Tylko że pasażerowie ich na razie nie dostaną, bo brakuje procedur.

Po skardze jednego z pasażerów lotu do Warszawy przesłanej do lokalnej "Gazety Wyborczej", PZU zdecydowało się przekazać parasole dla lotniska. Choć pasażerowie nadal będą do samolotów szli pieszo i w ciemnościach, przynajmniej nie będzie na nich padać. Ale na razie parasoli nie można używać. 

- Parasole są wśród przedmiotów zabronionych w bagażu kabinowym, jeśli mają nieodpowiednią końcówkę - tłumaczy w rozmowie z Pasazer.com Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w bagażu kabinowym, czyli także w całej strefie zastrzeżonej lotniska, zabronione są jedynie parasole z ostro zakończoną rączką. Wszystkie inne są dozwolone. 

Lotnisko musi zatem opracować specjalne procedury dotyczące wydawania parasoli pasażerom i ich odbierania przy wejściu do samolotu. 

- Co się stanie, jeśli wydamy np. 50 parasoli, a przy samolocie odbierzemy 49? Zgodnie z procedurami konieczne byłoby wtedy przeszukanie samolotu i odnalezienie zaginionej parasolki - podkreśla Domagalski. 

Do końca tego tygodnia osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w porcie lotniczym w Goleniowie mają przesłać odpowiednią dokumentację do ULC. Choć Urząd twierdzi, że wcale tego nie potrzebuje. 

- Zarządzający powinien we własnym zakresie rozstrzygnąć możliwość wdrożenia przytoczonego rozwiązania. Powoływanie się na konieczność uzyskania decyzji prezesa ULC nie jest oparte na istniejących podstawach prawnych - odpowiada na nasze pytanie Marta Chylińska, rzeczniczka prasowa ULC. 

Domagalski zaznacza jednak, że lotnisko chce poznać opinie ULC. Liczy, że najpóźniej na początku lutego pasażerowie będą mogli już korzystać z parasolek. Ma to być udogodnienie przede wszystkim dla osób korzystających z usług PLL LOT. 

Dominik Sipińskigość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie