×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tata i SIA uruchomią linię w Indiach
Singapore Airlines oraz koncern Tata uruchomią wspólnie nową linię lotniczą w Indiach. Będzie to przewoźnik typu "full-service", na początek obsługujący 20 Airbusami A320 trasy krajowe w Indiach. Nazwa linii nie została jeszcze ujawniona.

Nie wiadomo, kiedy przewoźnik rozpocznie loty. Według wstępnych planów może to nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku. 

To powrót Taty, największego indyjskiego koncernu produkującego m.in. samochody, produkty chemiczne i spożywcze, do lotnictwa. J.R.D. Tata w 1932 założył linię Tata Airlines, która następnie została znacjonalizowana i przemianowana na Air India. 

Tata Group będzie miała 51 proc. udziałów w nowym przewoźniku. Reszta będzie należeć do Singapore Airlines. Linia najprawdopodobniej zostanie pierwszą spółką, która skorzysta na zmianie prawa dotyczącego inwestycji zagranicznych w lotnictwie. Do 2012 r. zagraniczne spółki nie mogły inwestować w lotnictwo w Indiach. 

Rodzina Tata zabiega o zmianę przepisów dotyczących lotów międzynarodowych z Indii. W chwili obecnej zezwolenie można otrzymać dopiero po 5 latach bezproblemowych lotów krajowych. Jeśli przepisy się nie zmienią, dopiero po 2020 r. joint-venture Taty i Singapore Airlines mógłby rozpocząć loty poza Indie. 

Dominik Sipińskigość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie