Rosja: Zakaz płynów w podręcznym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 stycznia 2014 17:21
4 komentarze
Reklama

Rosja od jutra (11.1) wprowadza całkowity zakaz przewożenia płynów w bagażu podręcznym. Ma to związek z zaostrzeniem przepisów bezpieczeństwa spowodowanym zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Soczi.

Rosyjska agencja Rosawiatsja już 8 stycznia wydała rekomendację dotyczącą przewożenie płynów w bagażu rejestrowanym. Nie był to jednak wiążący zakaz. Dziś o wprowadzeniu nowych zasad poinformowało Ministerstwo Transportu.

Pasażerowie nie będą mogli przewozić płynów niezależnie od ich objętości. To bardziej surowe przepisy od europejskich, które zezwalają na przewożenie płynów w pojemnikach o pojemności do 100 ml, pod warunkiem że są zapakowane w przezroczystą torebkę o objętości nieprzekraczającej 1 litra.

W Rosji jedyne wyjątki dopuszczone są dla lekarstw i pokarmu dla dzieci. Produkty te będą jednak wyjątkowo skrupulatnie sprawdzane, a pasażerowie będą musieli udowodnić, że środki medyczne są im potrzebne podczas lotu.

Przepisy bezpieczeństwa w Rosji zostały mocno zaostrzone przez rozpoczynającymi się 7 lutego igrzyskami olimpijskimi. 29 i 30 grudnia w położonym na południowym-wschodzie Rosji Wołgogradzie doszło do dwóch zamachów terrorystycznych, w których zginęło 36 osób.

W Unii Europejskiej trwają obecnie przygotowania do złagodzenia, a następnie do 2016 r. całkowitego zniesienia ograniczeń związanych z przewozem płynów w bagażu podręcznym. Lotniska będą musiał zainstalować nowoczesne skanery, które będą wykrywały m.in. obecność płynnych środków wybuchowych.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
mietek 2014-01-13 13:48   
mietek - Profil mietek
O tak, też polecam TLV na szkolenie z doookładnej kontroli:)
luciusvorenus 2014-01-10 21:54   
luciusvorenus - Profil luciusvorenus
Powinni pojechac do TLV na szkolenie.
gosc_9d476 2014-01-10 18:44   
gosc_9d476 - Profil gosc_9d476
Najgorsze co mogłoby się przytrafić to zamach na pokładzie samolotu który leci na olimpiadę. Koszmar. Oby nic się nie stało.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama