×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosja: Zakaz płynów w podręcznymRosja od jutra (11.1) wprowadza całkowity zakaz przewożenia płynów w bagażu podręcznym. Ma to związek z zaostrzeniem przepisów bezpieczeństwa spowodowanym zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Soczi. 

Rosyjska agencja Rosawiatsja już 8 stycznia wydała rekomendację dotyczącą przewożenie płynów w bagażu rejestrowanym. Nie był to jednak wiążący zakaz. Dziś o wprowadzeniu nowych zasad poinformowało Ministerstwo Transportu. 

Pasażerowie nie będą mogli przewozić płynów niezależnie od ich objętości. To bardziej surowe przepisy od europejskich, które zezwalają na przewożenie płynów w pojemnikach o pojemności do 100 ml, pod warunkiem że są zapakowane w przezroczystą torebkę o objętości nieprzekraczającej 1 litra. 

W Rosji jedyne wyjątki dopuszczone są dla lekarstw i pokarmu dla dzieci. Produkty te będą jednak wyjątkowo skrupulatnie sprawdzane, a pasażerowie będą musieli udowodnić, że środki medyczne są im potrzebne podczas lotu. 

Przepisy bezpieczeństwa w Rosji zostały mocno zaostrzone przez rozpoczynającymi się 7 lutego igrzyskami olimpijskimi. 29 i 30 grudnia w położonym na południowym-wschodzie Rosji Wołgogradzie doszło do dwóch zamachów terrorystycznych, w których zginęło 36 osób. 

W Unii Europejskiej trwają obecnie przygotowania do złagodzenia, a następnie do 2016 r. całkowitego zniesienia ograniczeń związanych z przewozem płynów w bagażu podręcznym. Lotniska będą musiał zainstalować nowoczesne skanery, które będą wykrywały m.in. obecność płynnych środków wybuchowych. 

Dominik Sipińskigość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie