×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


2013 najbezpieczniejszy dla lotnictwaUbiegły rok był najbezpieczniejszym dla lotnictwa komercyjnego od dziesięciu lat. Liczba ofiar w 2013 r. była ponad trzykrotnie niższa od średniej z lat 2003-2012. 

Takie dane podała Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Według niej w ubiegłym roku wydarzyło się 17 wypadków dużych samolotów komercyjnych, w których były ofiary śmiertelne. Łącznie zginęły w nich 224 osoby. Średnia z poprzednich dziesięciu lat wyniosła 27 wypadków rocznie i 703 ofiary. 

EASA podkreśliła z zadowoleniem, że na terytorium jej państw członkowskich nie wydarzył się żaden wypadek śmiertelny. 

- Europa nadal ma jeden z najlepszych wyników pod względem bezpieczeństwa lotniczego na świecie, ale nie możemy spoczywać na laurach. W miarę wzrostu ruchu musimy kontynuować nasze wysiłki by utrzymać, a nawet poprawić bezpieczeństwo lotnicze - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Patrick Ky, dyrektor wykonawczy EAS-y.

W ubiegłym roku w państwach członkowskich EASA odbyło się ok. 6 mln komercyjnych lotów i zostało przewiezionych ok. 800 mln pasażerów. Członkami EAS-y jest 28 państw członkowskich UE oraz Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria. 

Dominik Sipińskigość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie