×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair skasuje 30 tras z MarokaLinia Ryanair poinformowała, że 1 kwietnia tego roku skasuje 30 tras z i do Maroka - donosi portal ch-aviation. Jakich? Na razie linie tego nie ujawnia. Jest to protest przeciwko niedawnej decyzji parlamentu tego kraju, która dotyczy nałożenia nowych podatków na loty w obu kierunkach.

W listopadzie 2013 r. rząd w Rabacie uchwalił nową ustawę, która nakłada podatek (za lot) w wysokości 12 dolarów amerykańskich na bilety w klasie ekonomicznej oraz 48 dolarów w klasach pierwszej lub biznes. Środki pozyskane z nowych podatków mają zasilić marokańską izbę turystyki.Ryanair oferuje obecnie loty do ośmiu marokańskich miast: Fezu, Marrakeszu, Agadiru, As-Sawiry, Nadoru, Wadżdy, Rabatu i Tangieru. Jest to w sumie 66 połączeń.

To nie pierwszy raz kiedy irlandzka linia niskokosztowa kasuje swoje loty z tego kraju. W 2012 roku Ryanair zawiesił na kilka miesięcy niektóre loty do Maroka. Wtedy spór dotyczył wzrostu opłat lotniskowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie