×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz rośnie o 12%. W Polsce na minusieLinie Wizz Air przewiozły w Polsce w 2013 roku  4 257 524 pasażerów - to o 1,5 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy przewieziono 4 322 576 pasażerów.W skali globalnej Wizz Air obsłużył 13,5 miliona pasażerów i zanotował wzrost na poziomie 12 proc.. Średni współczynnik wykorzystania miejsc wyniósł 86 proc.

Komentarz Pasazer.com

Więcej na świecie, mniej w Polsce - to żadne zaskoczenie dla osób obserwujących strategię Wizz Aira. Choć Polska pozostaje jednym z głównych rynków dla węgierskiego przewoźnika, nie ma już takiej pozycji jak parę lat temu. Wizz Air chętniej spogląda teraz na państwa takie jak Bułgaria, Rumunia czy kraje bałkańskie. 

Wizz Air, stosunkowo niewielki przewoźnik w porównaniu do największego konkurenta, czyli Ryanaira, musi szukać nowych rynków. W bezpośrednim starciu z irlandzką linią przegrywa. Dlatego w miarę wzrostu pozycji Ryanaira w Polsce Wizz Air może dalej wycofywać się i szukać takich miejsc, dokąd konkurent nie lata. Przykładem poszukiwań są loty do Izraela czy Egiptu, ale także pozostanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. 

Polscy pasażerowie muszą pogodzić się z tym, że zbyt mały Wizz Air będzie stopniowo, choć na pewno nie całkowicie, oddawał coraz bardziej nasycony polski rynek. 

Paweł Cybulak, Dominik Sipinskigość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie