×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saudia: Awaryjne lądowanie B767-300Boeing 767-300ER (HS-BKE) wykonujący loty dla linii Saudia z 299 pasażerami oraz 16 członkami załogi na pokładzie lecący z Meszdedu (Iran) do Medyny awaryjnie lądował dziś (5.01) o godzinie 4:15 czasu lokalnego na lotnisku w Medynie. W wypadku ucierpiało 29 osób, z czego 12 wymagało hospitalizowania.

Powodem awaryjnego lądowania były kłopoty z wysunięciem prawej goleni głównego podwozia. Ze względu na wynikłe problemy samolot około 3:55 czasu lokalnego przerwał pierwsze podejście do lądowania. Ostatecznie załoga zdecydowała się lądować bez wysuniętej prawej goleni.Boeing po wylądowaniu przechylił się na prawy bok. Pasażerowie opuścili samolot przy użyciu trapów ewakuacyjnych. Droga startowa na której lądowała maszyna pozostaje wciąż zamknięta.B767-300ER (HS-BKE) ma 17 lat. Samolot wynajęty jest przez Saudia Arabian Airlines od linii Orient Thai Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Meshy! (Twitter)gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie