Nowe połączenia Eurolot z Gdańska

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 grudnia 2013 11:29
29 komentarzy
Reklama

Linie Eurolot ogłosiły dziś (17.12) na konferencji prasowej w Gdańsku uruchomienie nowych połączeń z Rębiechowa do Helsinek w Finlandii, Hamburga, Brukseli, Zurychu oraz sezonowych połączeń do Chorwacji. Powrócą również rejsy z Gdańska do Wrocławia.Będą uruchamiane stopniowo, między 3 a 30 marca 2014 roku.

- Od dawna gorąco kibicujemy realizowanej strategii rozwoju Eurolotu. Jestem przekonany, że nowe połączenia spotkają się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców Pomorza, którzy od dawna wyrażali swoje zainteresowanie większością z wprowadzanych destynacji. Nowa siatka połączeń, a w tym świetne kierunki zagraniczne, to olbrzymi krok rozwojowy Eurolotu. Jesteśmy dumni, że Gdańsk tego kroku dotrzymuje – podsumowuje Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Do nowych destynacji europejskich polecimy z lotniska im. Lecha Wałęsy według następującego schematu:
Z okazji uruchomienia połączeń Eurolot przygotował wyjątkową ofertę cenową na wszystkie nowo uruchomione trasy. Bilety na połączenia zagraniczne można będzie kupować już od dziś w promocyjnej cenie 399 zł w obydwie strony oraz w cenie 299 zł na połączenia krajowe. Ceny regularne, które zaczną obowiązywać poza czasem promocji będą zaczynać się od 499 zł w obydwie strony dla kierunków zagranicznych i 399 zł dla tras krajowych. Połączenie do Lublina można kupić już w cenie od 249 zł w obie strony.

Podjęto również decyzję, że Gdańsk będzie lotniskiem bazowym dla części maszyn Eurolotu.

Od czerwca przyszłego roku polecimy również z Gdańska na trasach:
W kierunku Splitu samoloty będą startowały z gdańskiego lotniska w niedziele, natomiast do Dubrownika i Zadaru w soboty.

Wczoraj przewoźnik zapowiedział również uruchomienie letnich połączeń z Warszawy, Poznania i Krakowa do Dubrownika, Splitu i Zadaru.

Paweł Cybulak
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4c09f 2014-01-02 18:06   
gosc_4c09f - Profil gosc_4c09f
Właśnie skumałem, że godziny na GDN-HEL nie są przypadkowe. Są dobrze, wręcz perfekcyjnie dopasowane... zgadnijcie do czego. No no, to nie może być przypadek. Eurolot dostał najlepsze sloty w HEL jakie mógł...
gosc_318a2 2013-12-20 12:49   
gosc_318a2 - Profil gosc_318a2
Skorygowano rozkład na GDN-HAM. Teraz idealnie uzupełnia Wizza do LBC. K2 ma 1-3-5--, a W6 2-4-6. Ktoś myśli.
spotter10 2013-12-19 11:26   
spotter10 - Profil spotter10
ELO ewidentnie dogadał się z GDN i chcą współpracować. Przecież to głównie ze względu na ELO powstała ścieżka transferowa (tak, już można przylecieć i bez wychodzenia na land-side przedostać się do hali odlotów). Ciekawi mnie kiedy ELO zdecyduje się oferować połączenia z przesiadkami w GDN. Moim zdaniem, to tylko kwestia czasu. Ewidentnie widzi, że współpraca z LOT'em jest niepewna i nie można na niej opierać swojego biznes planu. Umowy na operowanie na trasach krajowych są podpisywane na bardzo krótkie okresy, dlatego też ELO musi szukać sobie niszy. Wszyscy wiemy, że regiony narzekają na brak bezpośrednich połączeń. GDN jest trzecim portem w Polsce i stworzenie tutaj bazy, ma swój sens, jak i nowe połączenia. Moim zdaniem, gdyby tylko stworzyli ciekawą siatkę oraz możliwość podróżowania na jednym bilecie np. z WRO do AMS via GDN przy rozsądnych cenach, mogą osiągnąć sukces. Zwróćcie uwagę na wielkie HUB'y w Europie - 90% pasażerów, które się przez nie "przewija" to pasażerowie w tranzycie!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama