×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SkyGreece Airlines od maja 2014
Linia SkyGreece Airlines odebrała dziś (14.12) pierwszego Boeinga 767-300ER (SX-BPN). Maszyna została przebazowana ze Stambułu do Aten. W Turcji samolot przeszedł przegląd i odświeżenie kabiny pasażerskiej oraz pomalowano go w barwy nowego greckiego przewoźnika.B767-300ER (MSN26470) został wyprodukowany w 1992 roku. Wcześniej użytkowany był przez linię Martinair. W 2011 roku został wycofany przez holenderskiego przewoźnika i trafił do USA gdzie oczekiwał na nowego właściciela.

SkyGreece Airlines to nowa grecka linia lotnicza. Została założona w Atenach, w październiku 2012 roku przez zespół greckich i kanadyjski przedsiębiorców, którzy posiadają doświadczenie w branży lotniczej i turystycznej. Firma jest spółką akcyjną z siedzibą w Atenach. Jej biura znajdować się będą także w Nowym Jorku, Toronto i Montrealu.Główną misją linii jest połączenie greckiej diaspory z ojczyzną. Przewoźnik zaoferuje loty dalekodystansowe pomiędzy Grecją i Ameryką Północną. Dalsze plany przewidują otwarcie połączenia do RPA. Dodatkowym atutem linii ma być w 100 proc. grecka załoga zarówno ta na pokładzie jak i w kokpicie.

SkyGreece Airlines planuje uruchomić regularne loty dalekodystansowe z Aten do Montrealu, Toronto i Nowego Jorku (JFK) na początku maja 2014 roku. Loty do Chicago i RPA są planowane w późniejszym terminie po dostawie kolejnych maszyn 767.

Obecnie flota linii składa się z jednego Boeinga 767-300ER. Do końca marca przewoźnik pozyska kolejne dwa samoloty tego typu. W 2015 roku linia chce powiększyć flotę do sześciu B767-300ER.

Piotr Bożyk
Fot. Mustafa Sandıkçıgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie