×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Star Alliance wznowił rozmowy z Air IndiaStar Alliance poinformował dziś (13.12), że ponownie rozpoczął rozmowy o członkostwie z linią Air India. Rada nadzorcza sojuszu jednogłośnie postanowiła wznowić zawieszony w lipcu 2011 roku proces integracji z indyjskim przewoźnikiem.

- Star Alliance od zawsze uważał, że Indie są bardzo ważnym rynkiem lotniczym, który powinien być w pełni reprezentowany w naszym sojuszu. Jednak zmiany, które zachodziły w ostatnich latach w branży lotniczej w Indiach nie ułatwiły przewoźnikowi zostania jednym z członków sojuszu. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej - powiedział Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance.Porozumienie dotyczące minimalnych warunków integracji przewoźnika i aliansu zostało zawarte ponad 6 lat temu w marcu 2007 roku, jednak do 2011 roku Air India nie spełniła niektórych kryteriów. Wtedy decyzję o zawieszeniu procesu wspólnie podjęli Jaan Albrecht, ówczesny szef Star Alliance i Arvind Jadhav, prezes Air India. W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele ministerstwa lotnictwa cywilnego Indii.

Działanie Star Alliance zostało prawdopodobnie częściowo wymuszone przez deklarację Qatar Airways, który chciał zasponsorować wejście linii Air India do sojuszu oneworld.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie