Polecimy z Bydgoszczy do Monachium?

12 grudnia 2013 10:55
22 komentarzy
Reklama
Linie lotnicze Adria Airways chcą uruchomić w sezonie letnim w 2014 roku połączenie między Bydgoszczą a Monachium - donosi bydgoski serwis Gazeta.pl. Początkowo trasa do Niemiec miałaby być obsługiwana raz dziennie.

- To okno na świat. Pojawiło się wiele głosów od prowadzących interesy w Europie, że takie połączenie jest istotne - mówi dla serwisu Gazeta.pl Andrzej Matusewicz,
dyrektor Business Centre Club. - Loty do Monachium są ważniejsze, niż do Warszawy. Do stolicy pociągiem dojeżdżamy w trzy godziny, niewiele dłużej trwa podróż samochodem. A duży port przesiadkowy pozwala dotrzeć w wiele miejsc świata.Aby nowe połączenie z lotniska w Bydgoszczy do Monachium wystartowało, do porozumienia muszą dojść samorządy województwa kujawsko-pomorskiego oraz miast Bydgoszcz i Toruń. Przewoźnik oczekuje wsparcia marketingowego, na co w budżecie województwa przeznaczonych zostało do tej pory 5 mln złotych.

Po zawieszeniu rejsów między Bydgoszczą a Warszawą przez LOT, port lotniczy intensywnie poszukuje nowego przewoźnika, który połączyłby bydgoskie lotnisko z większym hubem, zapewniając dostęp do szerokiej siatki połączeń.

Anna Żuchlińska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arafat 2013-12-13 23:02   
arafat - Profil arafat
krzysiekl: dopłacanie do polaczen dlaekobieznych to kosmos...po drugie nie bardzo widze gdzie niby sa te kierunki, które wymagają doplaty9 chodiz o polaczenia dalekobieżne)
co do polaczen regionalnych: oczywiście,ze wymagaja dofinansowania, ale to sa inne pule pieniędzy, rownie dobrze można napisac, ze zamiast dawac pieniądze na kolej czy muzeum lepiej rozbudowac szpital...
krzysiekl 2013-12-13 17:28   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Wewnatrz wojewodztwa tez sa potrzebne. Ilosc Polaczen na niektorych liniach jest tragiczna, przy takcie mniej niz 2h kolej to worek bez dna i szkoda kasy na taka (dlatego lepiej doplacac wiecej by zachowac minimalny poziom uslug). Dotowac polaczenie do Krakowa tez powinno sie dac - na zasdzie doplaty za wlasny odcinek. Czasem to moze byc nawet wystarzajacy argument dla przewoznika by uruchomic taki pociag lub przedluzyc relacje jakiegos innego. Taryfa w regionalnych i dalekobieznych w wiekszosci przypadkow powinna byc taka sama.
krzysiekl 2013-12-13 17:28   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@przemolot
kwestia dotacji to wielki problem w PLK, ale tak samo mozna powiedziec ze przewoznicy nie powinni placic za dostep do torow, bo oferta jest tragiczna....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy