×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT uaktualnia letni rozkład lotówPLL LOT uaktualniają dziś w systemach rezerwacyjnych rozkład na najbliższy sezon letni. Pojawią się m.in. nowe częstotliwości rejsów, a także zmiany wynikające z wymagań Komisji Europejskiej, co do planu restrukturyzacji przewoźnika.

W ofercie znalazły się również dodatkowe połączenia do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, realizowane Dreamlinerem. Przewoźnik aktywnie odpowiada na zapotrzebowanie rynku i proponuje od wiosny dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W porównaniu do rozkładu letniego z tego roku, latem 2014 pojawi się „druga fala” popołudniowych wylotów z Warszawy.

W Europie Centralnej i Wschodniej obejmie ona porty lotnicze w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie. Oznacza to, że na tych kierunkach pojawią się nowe częstotliwości. W Europie Zachodniej zmiany w rozkładzie dotyczą Kopenhagi (dodatkowe rejsy na nocowanie 6 razy w tygodniu) oraz pojawią się dodatkowe częstotliwości tygodniowo do Mediolanu, Sztokholmu i Brukseli. Modyfikacje dotyczą również rejsów do Paryża, Hamburga i Amsterdamu.

Dodatkowa fala wylotów i przylotów do hub’u LOT-u w Warszawie pozwala na zaproponowanie pasażerom tranzytowym dogodniejszych przesiadek na rejsy atlantyckie przewoźnika oraz do Pekinu. W szczycie sezonu, możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się aż o 40% tygodniowo.Rejsy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto będą realizowane przez cały sezon codziennie w stałym rozkładzie popołudniowym, a dodatkowo w miesiącach z największym zapotrzebowaniem (maj – wrzesień), uruchomione zostaną rejsy w godzinach południowych. Niezmieniony pozostaje rozkład połączenia do Pekinu.

Wiosną LOT wykona 5 dodatkowych rejsów do Rzymu Dreamlinerami. Między 22 kwietnia a 3 maja będzie można polecieć z Warszawy do stolicy Włoch Boeingiem 787. Dodatkowo przewoźnik prowadzi sprzedaż na bezpośrednie rejsy do Rzymu z Krakowa, wykonywane mniejszymi maszynami.

Zgodnie z zapowiedzią, z systemu rezerwacyjnego wycofane zostają rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. Wszystkie połączenia od wejścia nowego rozkładu, będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej w ramach kompensacji zapisanej również w planie restrukturyzacji.

Zmiany w systemie będą pojawiać się stopniowo. Rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca 2014 roku.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie