LOT uaktualnia letni rozkład lotów

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
10 grudnia 2013 10:44
54 komentarzy
Reklama

PLL LOT uaktualniają dziś w systemach rezerwacyjnych rozkład na najbliższy sezon letni. Pojawią się m.in. nowe częstotliwości rejsów, a także zmiany wynikające z wymagań Komisji Europejskiej, co do planu restrukturyzacji przewoźnika.

W ofercie znalazły się również dodatkowe połączenia do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, realizowane Dreamlinerem. Przewoźnik aktywnie odpowiada na zapotrzebowanie rynku i proponuje od wiosny dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W porównaniu do rozkładu letniego z tego roku, latem 2014 pojawi się „druga fala” popołudniowych wylotów z Warszawy.

W Europie Centralnej i Wschodniej obejmie ona porty lotnicze w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie. Oznacza to, że na tych kierunkach pojawią się nowe częstotliwości. W Europie Zachodniej zmiany w rozkładzie dotyczą Kopenhagi (dodatkowe rejsy na nocowanie 6 razy w tygodniu) oraz pojawią się dodatkowe częstotliwości tygodniowo do Mediolanu, Sztokholmu i Brukseli. Modyfikacje dotyczą również rejsów do Paryża, Hamburga i Amsterdamu.

Dodatkowa fala wylotów i przylotów do hub’u LOT-u w Warszawie pozwala na zaproponowanie pasażerom tranzytowym dogodniejszych przesiadek na rejsy atlantyckie przewoźnika oraz do Pekinu. W szczycie sezonu, możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się aż o 40% tygodniowo.Rejsy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto będą realizowane przez cały sezon codziennie w stałym rozkładzie popołudniowym, a dodatkowo w miesiącach z największym zapotrzebowaniem (maj – wrzesień), uruchomione zostaną rejsy w godzinach południowych. Niezmieniony pozostaje rozkład połączenia do Pekinu.

Wiosną LOT wykona 5 dodatkowych rejsów do Rzymu Dreamlinerami. Między 22 kwietnia a 3 maja będzie można polecieć z Warszawy do stolicy Włoch Boeingiem 787. Dodatkowo przewoźnik prowadzi sprzedaż na bezpośrednie rejsy do Rzymu z Krakowa, wykonywane mniejszymi maszynami.

Zgodnie z zapowiedzią, z systemu rezerwacyjnego wycofane zostają rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. Wszystkie połączenia od wejścia nowego rozkładu, będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej w ramach kompensacji zapisanej również w planie restrukturyzacji.

Zmiany w systemie będą pojawiać się stopniowo. Rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca 2014 roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2ebd0 2013-12-30 16:14   
gosc_2ebd0 - Profil gosc_2ebd0
Ktoś może mi łaskawie powiedzieć dlaczego LOT likwiduje wszystkie międzynarodowe połączenia z Krakowa. Czy ktoś wie jak to będzie w przyszłości, czy te połączenia zostanią kiedykolwiek ponownie uruchomione?
Dziękuję:)
sauvi 2013-12-13 14:43   
sauvi - Profil sauvi
gosc_9cba7: nie pisz nieprawdy. Moje doswiadczenie jest zupelnie inne, u posrednikow takich jak ebookers bardzo czesto sa ceny duzo nizsze niz na stronie LO. Zawsze sprawdzam cene bezposrednio u przewoznika, wyglada na to, ze LO woli placic prowizje posrednikom niz oferowac korzystne ceny tym, ktorzy trafia na jego strone.
gosc_9cba7 2013-12-11 21:37   
gosc_9cba7 - Profil gosc_9cba7
krzysiekl: nie pisz nieprawdy, bo placac karta debetowa lub przez paypal Lot nie dolicza ani grosza. Ponadto kupując bilet bezpośrednio u przewoźnika łatwiej jest zmienić rezerwacje (większość pośredników dolicza w takich sytuacjach swoje całkiem niebanalne prowizje) i szybciej mozna odzyskać pieniadze jeśli należy sie zwrot. Ja tam większość biletów kupuje na stronie Lotu bo jest najtaniej, a poza tym zawsze 500 dodatkowych mil wpada.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama