×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American i US Airways już razemPowstała największa linia lotnicza na świecie. Wczoraj (9.12) linie American Airlines i US Airways zakończyły formalnie proces łączenia. Pierwsze efekty dla pasażerów będą widoczne na początku stycznia 2014, kiedy zostaną połączone programy lojalnościowe. Więcej na ten temat w artykule "American łączy się z US Airways" oraz "Jest zgoda na łączenie AA i US Airways".Połączeni przewoźnicy obsłużą 170 mln pasażerów oraz będą generować przychody w wysokości 38,7 mld dolarów rocznie, w oparciu o dane z 2012 roku. Przewoźnik zachowa nową markę Americana, pozostanie w sojuszu oneworld, jego flota będzie się składać z ponad 1270 samolotów, a główna siedziba znajdować się będzie w Fort Worth w Teksasie.

Nowa spółka, w której 72 proc. mają byli udziałowcy American Airlines, ma nazwę American Airlines Group i jest notowana na giełdzie NASDAQ. Od poniedziałku notowania spółki wzrosły o niecałe 4 proc. do wartości 24,88 dolarów za akcję. 

Piotr Bożyk
Fot. US Airways


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie