×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa "czarna lista" linii lotniczych
Komisja Europejska opublikowała wczoraj (5.12) zaktualizowaną "czarną listę" linii lotniczych. Ze względów bezpieczeństwa samoloty tych przewoźników nie mogą wlatywać w unijną przestrzeń powietrzną. 

Na listę trafiły m.in. wszystkie linie lotnicze z Nepalu. Poprawiły się z kolei standardy bezpieczeństwa przewoźników m.in. z Filipin, Sudanu i Zambii. Po konsultacjach z Brukselą rząd Libii zadecydował o utrzymaniu dobrowolnego zakazu lotów do Europy dla linii z tego kraju, choc Komisja Europejska podkreśliła, że w kraju poprawiły się standardy bezpieczeństwa. 

To już 22. aktualizacja listy. Pierwszą wersję Komisja Europejska opublikowała w 2006 r. 

- Obecna sytuacja dotycząca bezpieczeństwa w Nepalu nie pozostawia nam wyboru i musimy wpisać na listę wszystkich przewoźników z  tego kraju. Mamy nadzieję, że zakaz skłoni władze lotnicze w tym kraju do poprawy. Z drugiej strony cieszę się z postępu na Filipinach, w Sudanie i Zambii. Te kraje, podobnie jak inne, w których następuje poprawa, wciąż sa na liście, ale wierzę w zmiany w dobrym kierunku - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport. 

Na liście znajdują się obecnie wszyscy przewoźnicy z 21 krajów - łącznie 295 linii. W części z nich są wyjątki - pięciu przewoźników z Indonezji może latać do Europy, podobnie jak trzech z Gabonu oraz jeden z Filipin. Kazachska Air Astana może latać do Europy, jednak nie wszystkimi samolotami ze swojej floty. 

Ponadto Komisja wpisała na listę również dwie linie z krajów, które generalnie mają dobre standardy - Blue Wing Airlines z Surinamu oraz Meridian Airways z Ghany. 

Kolejnych 10 linii jest objętych restrykcjami i może latać do Europy jedynie niektórymi samolotami. W tej grupie są między innymi północnokoreańskie Air Koryo, TAAG Angola Airlines, Iran Air oraz wspomniana Air Astana. 

Pełna lista przewoźników jest dostępna na stronie Komisji Europejskiej (plik pdf)

Dominik Sipińskigość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie