Numerowane miejsca w Ryanair

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 grudnia 2013 16:38
22 komentarzy
Reklama

Od 1 lutego 2014 roku Ryanair wprowadza numerowane miejsca na wszystkich swoich lotach. Nowa usługa umożliwi pasażerom wybór preferowanego miejsca z góry. Numerowane miejsca są już dostępne przy rezerwacji na stronie przewoźnika.

Pasażerowie Ryanair mogą teraz wybrać swoje preferowane miejsce w trakcie procesu rezerwacji lub podczas odprawy online z dostępnych opcji:
  • miejsca premium - rząd 1-5, 16 i 17 lub 32 i 33 – dają pasażerom pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowe miejsca na nogi oraz możliwość szybszego opuszczenia samolotu za opłatą 10 € / £ 10 (aktualna opłata za zarezerwowane miejsce),
  • miejsca standardowe - rzędy 6-15 i 18-31 – w których pasażerowie mogą wstępnie wybrać swoje preferowane miejsce np. koło okna lub upewnić się, że siedzą razem ze swoim towarzyszem za opłatą 5 € / £ 5 (pierwszeństwo wejścia na pokład może zostać wykupione za dodatkową opłatą w wysokości 2 € / £ 2).

Pasażerowie Ryanair, którzy nie chcą, wstępnie wybrać swojego miejsca mogą odprawić się w okresie od 7 dni do 2 godzin przed wylotem, gdzie zostanie im przydzielone miejsce bez dodatkowych kosztów. Jednak darmowe przydzielone miejsce nie będą dostępne wcześniej niż 7 dni przed każdym odlotem.

Pasażerowie, którzy zakupili pierwszeństwo wejścia na pokład do lotów rozpoczynających po 1 lutym 2014 roku mogą wybrać standardowe miejsca bezpłatnie podczas odprawy na stronie internetowej.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
fr-ops 2013-12-09 18:56   
fr-ops - Profil fr-ops
Miejsca nie będą przydzielane podczas robienia rezerwacji, ale podczas odprawy on-line na zasadzie 'kto pierwszy ten lepszy'. Jeśli na jednej rezerwacji będą podróżowały 3 osoby i w tym samym czasie będą się odprawiać on-line to na 90% będą siedzieć obok siebie choć system nie może tego zagwarantować.
sauvi 2013-12-06 13:41   
sauvi - Profil sauvi
@maciek: jezeli takie bylo Twoje doswiadczenie, to bardzo dobrze. Jednak bylbym Ci wdzieczny, gdybys mi pokazal jakakolwiek informacje wskazujaca na to, ze Easyjet daje gwarancja otrzymania sasiadujacych miejsc. Ja w FAQ znalazlem informacje, ze "easyJet dołoży wszelkich starań, aby rodziny siedziały razem" (chodzi o rodziny z dziecmi), co oznaczaloby ze nawet rodziny nie maja takiej gwarancji.
maciek 2013-12-06 13:29   
maciek - Profil maciek
Trochę mijasz się z prawdą. W easyJet jeśli robisz rezerwację na kilka osób i nie wykupisz miejsca, to masz gwarancję że zostaną przydzielone sąsiadujące miejsca. Miałem niedawno taką sytuację, bo lecieliśmy w 7 osób z tego 6 na jednej rezerwacji. Dostaliśmy cały jeden rząd miejsce przy korytarzu w kolejnym rzędzie. Rezerwacje były robione z jednego profilu. W FR pewnie będzie podobnie - jeśli zrobisz jednorazowo większą rezerwację, to paxy będą siedziały koło siebie. Jak każdy będzie kupował bilety osobno, no to już może być róznie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama