Etihad kupił udziały w Jet Airways

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 listopada 2013 17:05
1 komentarz
Reklama

Linie Etihad Airways kupiły 24 proc. udziałów w Jet Airways. Dzięki transakcji, indyjski przewoźnik otrzymał kolejny zastrzyk kapitału, który przeznaczy na restrukturyzację, rozwój floty oraz siatki połączeń. Jest to także pierwsza inwestycja zagranicznego przewoźnika w sektor lotniczy Indii po zmianach przepisów.

Potwierdzenie umowy wartej około 330 mln dolarów amerykańskich nastąpiło 12 listopada tuż po otrzymaniu niezbędnych zgód od władz lotniczych Indii. Obie strony ostatecznie sfinalizowały transakcję 20 listopada.Etihad wpłacą linii Jet Airways 220 mln dolarów jako kapitał do tworzenia i umacniania partnerstwa między dwoma przewoźnikami. Zostaną także wypuszczone akcję na łączną kwotę 36 mln dolarów. Arabski przewoźnik zapłaci także 70 mln dolarów za zakup i dzierżawę (sale-leaseback) trzech par slotów Jet Airways na lotnisku Londyn-Heathrow.

Zakup udziałów w Jet Airways to już szósta inwestycja Etihad Airways w zagranicznego przewoźnika. W grudniu 2011 roku przewoźnik z Abu Zabi zwiększył swoje udziały w Air Berlin do 29 proc., w styczniu 2012 do 40 proc. w Air Seychelles, w maju 2012 zakupił 3 proc. udziałów w irlandzkim Aer Lingus, w sierpniu 2012 zwiększył swoje udziały w Virgin Australia do 6 proc., a w tym roku zakupił pakiet 49 proc. akcji Jat Airways, które przekształcił w Air Serbia.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2013-12-02 07:35   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
EY już od jakiegoś czasu blisko współpracował z 9W, a teraz wszystko zostało szczęśliwie zaakceptowane przez indyjskie władze. 9W jest dużą linią i sporo ich rejsów jest oferowanych jako code-share z Etihadem. To samo z naliczaniem mil, transferami itd.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama