Z Bydgoszczy do Warszawy Eurolotem?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 grudnia 2013 21:21
35 komentarzy
Reklama

Przerwa w lotach pomiędzy Warszawą a Bydgoszczą może potrwać tylko kilka dni. Od 1 grudnia rejsy na tej trasie zawiesił LOT, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że już niedługo obsługę połączenia może przejąć Eurolot. 

LOT zawiesił połączenie pomimo tego, że Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego płacił za nie do tej pory 4,7 mln zł rocznie. Ostatni rejs do stolicy odbył się w sobotę (30.11). Według narodowego przewoźnika trasa jest nierentowna. Trzyletni okres obowiązywania umowy promocyjnej właśnie się zakończył. Po ogłoszeniu LOT-u o zawieszeniu trasy województwo rozpisało kolejny przetarg. Narodowy przewoźnik przystąpił do niego, tym razem żądając jednak aż 8,2 mln zł brutto. Województwo unieważniło przetarg i rozpisało kolejny. Jednak termin składania ofert upływa dopiero 30 grudnia, a umowa nie wejdzie w życie przed 15 stycznia. 

Jak jednak informuje "Gazeta Wyborcza" województwo negocjuje z Eurolotem, który miałby przejąć obsługę połączenia nawet przed rozstrzygnięciem przetargu. Jeśli przewoźnik wystartuje w konkursie, ma duże szanse na podpisanie umowy. Województwo wymaga bowiem lotów co najmniej 78-miejscowymi samolotami - dokładnie tylu pasażerów przewożą Bombardiery Q400 Eurolotu. 

Ani rzeczniczka Eurolotu, ani rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego nie odpowiedziały na nasze pytania. 

O szansie na obsługę połączeń przez Eurolot może świadczyć również interaktywna tablica odlotów warszawskiego lotniska Chopina. Jak poinformował jeden z portali lotniczych, rejsy do Bydgoszczy pojawiły się na niej właśnie jako połączenia Eurolotu, choć w ciągu najbliższych dni ze statusem "odwołanych". 

W ubiegłym roku z połączenia między Bydgoszczą a Warszawą skorzystało 26,5 tys. pasażerów. Województwo chce przeznaczyć maksymalnie 8 mln zł rocznie na tę trasę, wymaga za to co najmniej 13 rejsów tygodniowo. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2b216 2014-01-02 11:31   
gosc_2b216 - Profil gosc_2b216
Szokujący w tym artykule z twojego linka jest nowy sposób przeprowadzenia przetargu, czyli najpierw wyłaniamy zwycięzce, a potem piszemy pod niego przetarg, ciekawe! Myślę, że jak BZG będzie tak dalej robić to na pokładach samolotów do Bydgoszczy oprócz urzędników zobaczymy również prokuratorów;)
przemolot 2014-01-02 11:10   
przemolot - Profil przemolot
Jednak nie do Warszawy. W specyfikacji pojawił się nowy zapis o siedmiu połączeniach w tygodniu na lotnisko odprawiające rocznie co najmniej 20 mln pasażerów.
zobacz link
marekd 2013-12-12 11:05   
marekd - Profil marekd
Ciekaw jestem co by się stało gdyby Eurolot mimo wszystko uruchomił loty z BZG do WAW?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama