El Al: Niskokosztowo pod marką UP

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 listopada 2013 20:51
10 komentarzy
Reklama

Linie El Al oficjalnie zaprezentowały dziś (26.11) swoją nową markę niskokosztową UP, która zostanie uruchomiona w sezonie letnim 2014. O planach izraelskiego przewoźnika pisaliśmy już na początku listopada (link).

UP zadebiutuje 30 marca 2014 roku i zastąpi linię Sun d'OR. Od tego dnia przewoźnik zaoferuje loty w formule LCC do pięciu miast:
  • Berlina (11 rejsów w tygodniu),
  • Budapesztu (11 rejsów w tygodniu),
  • Kijowa (11 rejsów w tygodniu),
  • Larnaki (6 rejsów w tygodniu),
  • Pragi (11 rejsów w tygodniu).
Popularne trasy biznesowe jak np. loty z Tel Awiwu do Frankfurtu, Paryża, Rzymu i Londynu (LHR) nie zostaną zastąpione marką niskokosztową. Według zapowiedzi rejsy do Warszawy będą również świadczone w obecnej formule.

- Dołączamy do trendów panujących w międzynarodowym przemyśle lotniczym jak i wśród największych linii lotniczych na świecie, które dostosowują się do różnych preferencji klientów. Jestem przekonany, że proces ten poprawi naszą konkurencyjność, zwiększy liczbę pasażerów, a także będzie reagować na ich potrzeby, a wszystko za rozsądną cenę. Wyszliśmy z założenia, że jeżeli nie możemy wygrać walki z liniami LCC, to się do nich przyłączymy - powiedział Eliezer Shakedi, prezes El Al.


Malowanie samolotu przeznaczonego dla marki UP

Początkowo El Al przeznaczy do lotów LCC pięć Boeingów 737-800NG. Obecnie samoloty te są skonfigurowane w dwóch klasach podróży dla 142 pasażerów. W sezonie zimowym ich wnętrze zostanie przebudowane na jednoklasowe dla 186 pasażerów. Samoloty otrzymają także nowe malowanie. Kadłub będzie błękitny, z chmurami, a w jednej z nich znajdować się będzie napis UP. Bez zmian pozostanie jedynie wygląd statecznika pionowego.

Nowy projekt El Al to odpowiedź na rosnącą konkurencję w ramach polityki "Open Skies", która jest promowana przez Ministerstwo Transportu Izraela. Przewoźnik chce jak najlepiej konkurować z ofertą węgierskiego Wizz Aira, który uruchomił niedawno loty do Tel Awiwu, a także easyJeta który połączy Berlin z Tel Awiwem.

Rejsy do Berlina, Kijowa i Pragi będą kosztować od 99 dolarów amerykańskich w jedną stronę, natomiast do Larnaki i Budapesztu początkowa taryfa będzie wynosić 69 dolarów. Za wybór miejsca podczas zakupu biletu zapłacimy 10 dolarów, za fotel z większą ilością miejsca 50 dolarów lub nawet 80 dolarów za tzw. premium seat w pierwszym rzędzie. Natomiast za możliwość zabrania bagażu przewoźnik będzie pobierał opłatę w wysokości 20 dolarów podczas rezerwacji lub 40 dolarów na lotnisku.

Piotr Bożyk
Fot. El Al
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
smok1 2013-11-27 10:24   
smok1 - Profil smok1
@piotrek737 - thx. Oni się strasznie napalają na 737-900 full wypas. Reklamy na monitorkach i w magazynie pokładowym nieomal jak w LO przed przylotem 787. Zdjęcie MOLa z podpisem SOON byłoby w tm przypadku dobrym trollingiem...
mietek 2013-11-27 09:49   
mietek - Profil mietek
186 to prawie pod FR podchodzą, a ceny jednak wysokie.
piotrek737 2013-11-26 23:46   
piotrek737 - Profil piotrek737
smok1: Z tego co mi wiadomo to El Al chce wycofać te maszyny, ale zobaczymy na wiosnę. To co jest w w artykule, to info przekazane przez samego przewoźnika ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama