Koniec code-share Lufthansy z Turkishem

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 listopada 2013 00:35
30 komentarzy
Reklama

Lufthansa, Austrian Airlines i SWISS zrywają umowę code-share z Turkish Airlines. Przewoźnicy poinformowali, że porozumienie przestanie obowiązywać od końca marca 2014 r.

Trzej przewoźnicy twierdzą, że obecna umowa nie ma dla nich już ekonomicznego sensu. Turkish Airlines bardzo szybko rozwijają się na europejskim rynku. Umowa code-share zakończy się 29 marca 2014 roku czyli wraz z końcem sezonu zimowego 2013/14.W ostatnich miesiącach Lufthansa wielokrotnie skarżyła się na rosnącą konkurencję ze strony Turkish Airlines, które otworzyły kilka nowych połączeń do Niemiec. Turecki przewoźnik nadal chce otwierać nowe trasy z regionalnych portów lotniczych w Niemczech i Austrii do swojego hubu w Stambule.

Koniec umowy code-share najwięcej zmieni w segmencie lotów krajowych w Turcji i Niemczech, a także lotów transatlantyckich z Niemiec. Pasażerowie niemieckiej linii nie będą mogli latać po Turcji na tym samym bilecie.

Turkish Airlines są znane z tendencji do samodzielnego oferowania. W miarę wzrostu linii współpraca z niemieckim koncernem była jej coraz mniej potrzebna.

Jednak mimo tych zmian przewoźnicy nadal będą rozliczali i oferowali rejsy na zasadach tzw. umowy interline.Zarówno Lufthansa, jak i Turkish Airlines są członkami sojuszu Star Alliance. Zerwanie umowy code-share poważnie osłabia współpracę przewoźników. Nie wiadomo jednak, czy turecka linia zdecyduje się na wycofanie z tego aliansu.

Piotr Bożyk, Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_c4d4d 2013-11-27 10:17   
gosc_c4d4d - Profil gosc_c4d4d
sauvi: poszukać Ci Twoich postów z niekoniecznie grzecznym słownictwem? Ale tak to jest, że w czyimś oku dostrzega się nawet źdźbło, nie widząc belki we własnym. I co ma do tego występowanie jako GOŚĆ, a nie anonim? Dowartościowujesz się w ten sposób? Współczuję. Jesteś równie anonimowy jak ktoś kto nie ma nicka, a jedyna różnica polega na tym, że posiadając zarejestrowanego nicka teoretycznie można Ci wyłączyć dostęp do forum. Praktyka pokazuje, że po pierwsze, zarejestrowanym użytkownikom forum nawet bardzo ostre wypowiedzi uchodzą płazem, więc rejestracja co najwyżej pozwala na więcej, a po drugie, nawet po zablokowaniu nicka bez problemu można zarejestrować kolejny, więc gdzie ta rzekoma wyższość Twojego ego? Może warto zastanowić się nad psychoterapią?....
sauvi 2013-11-27 08:15   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_f23d8: a ja Panu propunuje nauczyc sie kultury osobistej i wlasciwego slownictwa. To, ze sie ze mna Pan nie zgadza nie daje Panu prawa do uzywania wulgaryzmow. Pomijam fakt wystepowania jako anonim.
wb-dy 2013-11-27 02:30   
wb-dy - Profil wb-dy
@gosc_f23d8 Lufthansa Italy (LU) była w praktyce osobna linia, Tak jak Air Dolomiti, czy Lufthansa Cityline. Zalogi były włoskie, zbazowane lokalnie i miały umowy z LU Nawet mundury i malowanie się odrobine roznily
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama