×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dreamliner LOT-u poleci dla FinnairaDreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT obsłuży rejsy dalekodystansowe Finnaira - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com. Boeing 787 ma obsługiwać rotację Helsinki - Nowy Jork - Helsinki (AY005/006) fińskiego przewoźnika. Dreamliner ma zacząć latać z Helsinek już w grudniu, a umowy dotycząca wynajęcia samolotu na zasadach wet-lease (ACMI czyli razem z załogą LOT-u) ma zostać podpisana niebawem.

Trasę Finnaira do Nowego Jorku obsługują Airbusy A330-300 w konfiguracji dwóch klas podróży dla 263 pasażerów: 42 w klasie biznes (2-2-2) oraz 221 w ekonomicznej (2-4-2). Konfiguracja Dreamlinerów LOT-u jest dość zbliżona - zabierają one na pokład 252 pasażerów w konfiguracji trzech klas: 18 w klasie biznes (2-2-2), 21 w ekonomicznej premium (2-3-2) oraz 213 w ekonomicznej (3-3-3).Wynajęcie samolotu od LOT-u związane jest z rozpoczęciem modernizacji kolejnych ośmiu samolotów Finnaira, obsługujących rejsy transkontynentalne. Wyposażone zostaną w nową klasę biznes m.in. w fotele rozkładane do pozycji poziomej "fully flat", dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony pełen komfort podróży. W kilku samolotach zostaną też wymienione fotele w klasie ekonomicznej. 

Po zakończeniu wymiany foteli we wrześniu 2014, tylko trzy A340-300 spośród wszystkich samolotów Finnaira nie będą wyposażone w nowy typ siedzeń, w 2015 zostaną one wycofane z floty i zastąpione nowymi Airbusami A350-900.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie