LOT: Chcesz paragon? Musisz poprosić

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 listopada 2013 22:17
19 komentarzy
Reklama

Dlaczego Polskie Linie Lotnicze LOT nie wydają paragonów za zakupy na pokładach swoich samolotów - pytają nasi czytelnicy poprzez platformę Daj znać. - Ostatnio leciałem Lotem na trasie Warszawa - Madryt - Warszawa, w obie strony dokonałem zakupu cateringu i na obu odcinkach nie otrzymałem paragonu. Powiedziano mi, że LOT ich nie wystawia - czy to jest zgodne z prawem? - pyta Tomasz.

Zapytaliśmy biuro prasowe przewoźnika czy pasażer przy zakupie na pokładzie powinien otrzymać paragon, potwierdzający zakup.

- Jeśli chodzi o obowiązek wydawania paragonów, rozumianych jako dokumenty fiskalne drukowane w momencie sprzedaży przez kasę fiskalną, informujemy, że zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 poz.1382) sprzedaż posiłków i towarów na pokładach samolotów zwolniona jest z obowiązku ewidencjonowania jej przy użyciu kasy fiskalnej (§ 2 ust. 1 ww. Rozporządzenia w związku z poz. 42 załącznika do Rozporządzenia) - czytamy w wyjaśnieniu PLL LOT przesłanym do naszej redakcji.



LOT zapewnia, że w przypadku sprzedaży pokładowej, nie ma obowiązku posiadania kas fiskalnych, a co za tym idzie również wydawania paragonów. 

Przewoźnik wydaje rachunki tylko na prośbę pasażera i ma obowiązek wystawić go nie później niż w terminie 7 dni od dnia wykonania usługi lub wydania towaru - jeśli pasażer poprosił o rachunek przed wydaniem towaru, i w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania – jeśli kupujący poprosił o rachunek po wydaniu towaru. 

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_50481 2013-11-28 01:25   
gosc_50481 - Profil gosc_50481
Wizzair nigdy nie mial problemu z wydrukiem paragonu...a latam od 7 lat z nimi.Jakos tam bardziej normalnie u brata na Węgrzech ...
mietek 2013-11-26 15:52   
mietek - Profil mietek
Skoro takie są przepisy to po bić pianę?
gosc_5f5f3 2013-11-24 09:55   
gosc_5f5f3 - Profil gosc_5f5f3
Gość_59339 załogi fr maja obowiązek wydawać rachunki kiedy jest elektroniczny system i kiedy jest manualny wtedy napisany ręcznie na przykład. Na pokładach fr obowiązuje prawo irlandzkie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama