Zdjęcia: Świąteczny B737 airberlin

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
20 listopada 2013 17:18
2 komentarze
Reklama

Zgodnie z kampanią "Flying home for Christmas" (Lecę do domu na Święta) linia airberlin zaprezentowała w poniedziałek (18.11) tegoroczny, świąteczny samolot, a także przedstawiła ciekawostki jakie będą towarzyszyć pasażerom przez cały grudzień. Zapraszamy na naszą fotorelację z tego wydarzenia.Impreza odbyła się w hangarze 7 airberlin Technik w Dusseldorfie.Po przyjściu do hangaru można było zauważyć ostatnie prace przygotowawcze.Samolot po prostu musi lśnić.Oczekiwanie na ostatnich gości.Po kilku minutach oficjalnie rozpoczęła się prezentacja świątecznego samolotu 2013. Prowadzącym był André Rahn, dyrektor działu marketingu airberlin.- Tradycyjnie większość z nas kupowanie upominków zostawia na ostatni przedświąteczny tydzień. Vouchery airberlin mogą być jednym ze sposobów na miły i szybki prezent, aby każdy w nadchodzące Święta otrzymał drobny upominek. Promocyjne vouchery (od 10 euro wzwyż) na loty airberlin można kupić na stronie airberlin.com/voucher. Drukując możemy wybrać także świąteczny motyw jaki pojawi się na kartce - powiedział Rahn.- Od 1 grudnia airberlin ponownie zaoferuje kalendarz adwentowy na stronie airberlin.com/advent, aby rozweselić przedświąteczny sezon. Na naszych pasażerów czekają 24 różne niespodzianki m.in. loty dalekodystansowe do Curacao, kupony rabatowe na loty airberlin, a także przeloty wraz z hotelami od airberlin travel. Codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy dotyczącej niespodzianki dnia na naszym profilu Facebook. Dodatkowo na fanów linii czekają inne specjalne nagrody: możliwość przelotu na symulatorze lotu airberlin lub świąteczne zestawy słynnych czekoladowych serc - dodał Rahn.Rahn poinformował także o specjalnej ofercie w dniach 19-21 listopada na loty krajowe w Niemczech. Za bilety w promocyjnej puli zapłacimy 88 euro za przelot w obydwie strony ze wszystkimi podatkami i opłatami. Oferta ta jest skierowana do mieszkańców Niemiec, ale także dla osób, które latają z niemieckich portów do swojej rodziny lub przyjaciół na Święta. Podróż musi się odbyć pomiędzy 14 grudnia 2013 a 12 stycznia 2014 roku.

Po wystąpieniu dyrektora nastąpiło oficjalne odebrania samolotu przez jednego z Mikołajów. Następnie zgromadzeni goście mogli także skosztować przysmaków niemieckiej kuchni oraz napić się grzanego wina.W tym roku specjalne barwy otrzymał Boeing 737-800NG o rejestracji D-ABMS potocznie nazywany we flocie "Merry Santa", który do przewoźnika został dostarczony 13 sierpnia 2013. Samolot jeszcze pachnie nowością, a jego pokład to przyjemny dla oka Boeing Sky Interior.Korzystając z okazji postanowiliśmy zajrzeć do środka.Każdy z zagłówków ma przyczepioną specjalną zakładkę "Ihr persönliches Weihnachts-Plätzchen" co w tłumaczeniu oznacza "Twoje osobiste, świąteczne miejsce do siedzenia".Na pokładzie spotkaliśmy także Mikołaja, który bardzo chętnie pozował do zdjęć.airberlin to jedyna niemiecka linia, która od 2010 przyozdabia świątecznie jeden ze swoich samolotów.

Czas na pamiątkowe zdjęcie w roku 2013 i Mikołajowie mogą ruszyć w świat z workami pełnymi prezentów.Po hangarowej uroczystości maszyna została przetransportowana na stanowisko postojowe przy terminalu.Zadebiutowała tego dnia na trasie Dusseldorf-Kopenhaga. W kolejnych dniach pojawiła się także w Monachium, Hamburgu i Zurychu.Jako ciekawostkę warto dodać, że wzorem poprzednich lat, pasażerowie airberlin przez cały grudzień mogą bezpłatnie przewieźć choinkę. Warunkiem transportu świątecznego drzewka jest maksymalna jego długość wynosząca 2 metry oraz powiadomienie Centrum Obsługi Klienta airberlin na co najmniej 48 godzin przed planowanym odlotem. Usługa ta jest szczególnie popularna wśród klientów linii, którzy spędzają swoje Boże Narodzenie w ciepłych krajach m.in. w Hiszpanii i Portugalii.

Linia airberlin jest znana także z częstowania swoich pasażerów czekoladkami w kształcie serca. Od 18 listopada do 15 stycznia czekoladowe serca firmy Rausch dostępne są w specjalnej świątecznej edycji w trzech różnych kolorach (niebieski, zielony i czerwony), które dzięki specjalnej materiałowej taśmie mogą posłużyć jako ozdoby choinkowe.

Kolejnym świątecznym akcentem na pokładzie będzie serwowanie grzanego wina czyli tzw. Glühwein. Trunek ten będzie dostępny przez cały grudzień na wszystkich lotach airberlin do i z Austrii i Szwajcarii po godzinie 16:00.

Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia w większej rozdzielczości, to zapraszamy do naszego albumu "Świąteczny Boeing 737-800 airberlin" na naszym profilu w portalu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_1c03d 2013-11-20 21:46   
gosc_1c03d - Profil gosc_1c03d
za takie rzeczy uwielbiam Air Berlin :-)
gosc_804ff 2013-11-20 20:07   
gosc_804ff - Profil gosc_804ff
Bardzo fajny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie, brawo airberlin :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama