El Al: Loty niskokosztowe do Europy

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 listopada 2013 12:44
5 komentarzy
Reklama

Linie El Al planują uruchomić w sezonie letnim 2014 loty niskokosztowe pod własną marką do Budapesztu, Berlina i Pragi. Nie wykluczone jest także, że przewoźnik poleci w tej formule do Larnaki na Cypr oraz do Grecji. Popularne trasy biznesowe jak np. loty z Tel Awiwu do Frankfurtu, Paryża, Rzymu i Londynu (LHR) nie zostaną zastąpione marką niskokosztową.

Nowy projekt El Al to odpowiedź na rosnącą konkurencję w ramach polityki "Open Skies", która jest promowana przez Ministerstwo Transportu Izraela. Ponadto przewoźnik chce jak najlepiej konkurować z ofertą węgierskiego Wizz Aira, który uruchomił niedawno loty do Tel Awiwu.Przewoźnik przeznaczy do tego typu lotów pięć Boeingów 737-800NG. Obecnie samoloty te posiadają konfigurację dwóch klas podróży dla 142 pasażerów. W sezonie zimowym ich wnętrze zostanie przebudowane na jednoklasowe dla 184 pasażerów.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzedaż biletów w obecnej formule na wspomniane połączenia zostanie wstrzymana w okolicach Świąt Wielkanocnych. Od tamtej pory bilety będą oferowane tylko w formule low-cost. Przewoźnik będzie pobierał dodatkowe opłaty za odprawę na lotnisku, bagaż rejestrowany, wybór miejsca w samolocie oraz catering na pokładzie. W odróżnieniu do innych linii oferujących taryfy niskokosztowe, El Al będzie oferował zakup tego typu biletów w swoich biurach, a także u wybranych agentów.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
kiwas32 2013-11-08 12:25   
kiwas32 - Profil kiwas32
ale przecież to jest psucie marki. EL AL chce latać jako low cost na niektorych kierunkach bo W6 zaczyna latać do TLV. Cóż to za pokrętne tłumaczenie. Niektórzy wybierają własnie po to EL AL zeby nie leciec w fomule low cost. Jeżeli chcą leciec low costem to wybierają W6. No do cieżkiej niepodległej to Emirates ma się zamienić w low cost na ten przykład bo W6 zaczal latac do dubaju. Przecież to beznadziejna logika. Miałem w sumie dobre mniemanie o EL AL mimo iż nigdy z nimi nie leciałem, ale takimi posunieciami niszczą swoją markę.
gosc_cc92f 2013-11-07 16:56   
gosc_cc92f - Profil gosc_cc92f
Ciekawe, czy na low-cost zamienią również TLV-WAW-TLV.
krzysiekl 2013-11-07 16:34   
krzysiekl - Profil krzysiekl
w praktyce nie musi się dużo zmienić, po prostu lecąc do Pragi będzie można zrezygnować z bagażu, wyżywienia itp i wtedy będzie taniej. Klasa biznes może też zostać. Ogólnie z uwagi na konkurencję ceny mogą iść w dół, a przy połączeniach bardziej biznesowych jak LHR nie będzie tej potrzeby.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama